by
on
under
Permalink

Turistika, pretože chudnutie má aj krásnu tvár

Chudnutie nemusí byť iba o obmedzovaní sa v strave, ale aj o zvolení si zdravšieho životného štýlu, ktorý vám okrem možných fyzických útrap prinesie v prvom rade krásne zážitky spojené s čerstvým vzduchom a objavovaním prírodných krás. V tomto smere je fyzická aktivita či určitá záťaž vlastne vítaná, odmena je totiž sladká. Spálené kalórie, lepšia fyzická i duševná kondícia, svieži vzduch a príjemné zážitky. Tá obeta v podobe kráčania za to určite stála. Určite sa oplatí zvoliť si nové hobby s názvom turistika.
pes na horách
Pohyb je súčasťou každého, menšieho i radikálnejšieho chudnutia. V prípade nadváhy okrem zmeneného jedálnička a prípravku tabletky na chudnutie treba počítať aj s pravidelnou fyzickou aktivitou. Pokiaľ nie ste ten typ, čo by dobrovoľne chodil do posilovne alebo sa podieľal na kolektívnych športoch, vychádzky do prírody a turistika sú ako stvorené pre vás!
dva lidé na hoře

Turistika okrem psychickej vyrovnanosti dokáže zároveň formovať postavu a samozrejme vo vyššej miere spaľovať kalórie.
Pri návšteve horských terénov, respektíve kráčaním po nich, môžete už behom jednej hodiny spáliť až 500 kalórií. Údaj je však pochopiteľne orientačný, nakoľko sa odvíja od náročnosti terénu a takisto tempa, akým kráčate i toho, koľko prestávok si počas tejto hodiny dáte. Samozrejme, čím náročnejší terén, čím rýchlejšie tempo bez prestávok, tým je spaľovanie efektívnejšie, ale na druhej strane si musíme určiť vlastnú mieru, s ktorou sa dokážeme zladiť. Teda pokiaľ nie ste na podobné aktivity zvyklí, začínajte pomaly, ale nezabúdajte tempo postupne zrýchľovať, ako aj objavovať náročnejšie terény.
Je to ako s posilovaním. Čím je človek v tejto aktivite skúsenejší, tým si pridáva ťažšie závažie. Nemôže očakávať, že veľkú záťaž zdvihne hneď na prvý pokus.
Pravidelné túry zoceľujú svalstvo, posilňujú srdce a krvný obeh, napomáhajú k duševnej vyrovnanosti a zvyšujú vašu odolnosť aj vytrvalosť.