Turistika, pretože chudnutie má aj krásnu tvár

Chudnutie nemusí byť iba o obmedzovaní sa v strave, ale aj o zvolení si zdravšieho životného štýlu, ktorý vám okrem možných fyzických útrap prinesie v prvom rade krásne zážitky spojené s čerstvým vzduchom a objavovaním prírodných krás. V tomto smere je fyzická aktivita či určitá záťaž vlastne vítaná, odmena je totiž sladká. Spálené kalórie, lepšia fyzická i duševná kondícia, svieži vzduch a príjemné zážitky. Tá obeta v podobe kráčania za to určite stála. Určite sa oplatí zvoliť si nové hobby s názvom turistika.
pes na horách
Pohyb je súčasťou každého, menšieho i radikálnejšieho chudnutia. V prípade nadváhy okrem zmeneného jedálnička a prípravku tabletky na chudnutie treba počítať aj s pravidelnou fyzickou aktivitou. Pokiaľ nie ste ten typ, čo by dobrovoľne chodil do posilovne alebo sa podieľal na kolektívnych športoch, vychádzky do prírody a turistika sú ako stvorené pre vás!
dva lidé na hoře

Turistika okrem psychickej vyrovnanosti dokáže zároveň formovať postavu a samozrejme vo vyššej miere spaľovať kalórie.
Pri návšteve horských terénov, respektíve kráčaním po nich, môžete už behom jednej hodiny spáliť až 500 kalórií. Údaj je však pochopiteľne orientačný, nakoľko sa odvíja od náročnosti terénu a takisto tempa, akým kráčate i toho, koľko prestávok si počas tejto hodiny dáte. Samozrejme, čím náročnejší terén, čím rýchlejšie tempo bez prestávok, tým je spaľovanie efektívnejšie, ale na druhej strane si musíme určiť vlastnú mieru, s ktorou sa dokážeme zladiť. Teda pokiaľ nie ste na podobné aktivity zvyklí, začínajte pomaly, ale nezabúdajte tempo postupne zrýchľovať, ako aj objavovať náročnejšie terény.
Je to ako s posilovaním. Čím je človek v tejto aktivite skúsenejší, tým si pridáva ťažšie závažie. Nemôže očakávať, že veľkú záťaž zdvihne hneď na prvý pokus.
Pravidelné túry zoceľujú svalstvo, posilňujú srdce a krvný obeh, napomáhajú k duševnej vyrovnanosti a zvyšujú vašu odolnosť aj vytrvalosť.

Podobné príspevky

Šport

Spojenie prírody a elegancie pre váš interiér. To je aragonit.

Kameň je v interiérovom dizajne tradične spájaný s pocitom luxusu a elegancie. Kamenné podlahy, kúpeľne, obklady stien, krbov, kamenná kuchynská linka – nápadom pre využitie kameňa vo vašej domácnosti sa medze nekladú. Kameň ako doplnok pôsobí príjemným dojmom, pretože je to prírodný materiál. Kameň vás určite nesklame. Je odolný, vydrží veľa a zároveň vďaka tomu, […]

Prečítať
Šport

Prečo si zaobstarať stojan na motorku

Stojan moto nie je povinnou výbavou každého, kto vlastní motorku. Pre tých,ktorí by v tom náhodou nemali jasno, tak takýto stojan neslúži na postavenie motorky pri parkovaní, ale na jej odloženie v garáži alebo na inom mieste, kde ju máte zaparkovanú natrvalo. Inak povedané, nie je to stojan, ktorí sa pripevňuje na motorku. Stojí v […]

Prečítať
Šport

Strava je základ

Ak pravidelne trénujete, tak potom sami dobre viete aké je dôležité pravidelne dodávať telu energiu. Dnes už nie je problém si v ampulkách zakúpiť dostatok vitamínov, rôzne proteinové doplnky a podobne. No aj v dnešnej dobe  sa ešte nájdu ľudia ktorý veria že vegetariánstvo a vegánstvo je jediný správny spôsob zdravého života. A nechcú nič […]

Prečítať