by
on
under
Permalink

Prečo si zaobstarať stojan na motorku

Stojan moto nie je povinnou výbavou každého, kto vlastní motorku. Pre tých,ktorí by v tom náhodou nemali jasno, tak takýto stojan neslúži na postavenie motorky pri parkovaní, ale na jej odloženie v garáži alebo na inom mieste, kde ju máte zaparkovanú natrvalo. Inak povedané, nie je to stojan, ktorí sa pripevňuje na motorku. Stojí v garáži a motorku do neho „postavíte“ či „odložíte“. OK, to by sme mali, poďme si teraz povedať, prečo je takýto stojan dobrou pomôckou.
Motocykel zaparkovaný pred domom

  1. Ušetrí miesto

Stojan na motorku je výhodnou kúpou samozrejme hlavne z toho hľadiska. keď je motorka o niečo len opretá, nie je to vôbec praktické. Stojan môžete dať do skutočne úzkych miest v garáži, kde by ste inak motorku z bezpečnostného hľadiska asi nepostavili.

  1. Má stabilitu

To je druhý plus stojanov. Ak motorku parkujete v garáži tak, že ju len opriete a stojanček, ktorý je na nej, môže sa vám veľmi ľahko stať, že motorka spadne. Teraz vážne, viete koľkokrát som prišiel do garáže a našiel motorku na zemi? Možno u mňa straší, aj keď tento jav pripisujem skôr našej mačke. Je to však jedno, ak máte motorku odloženú bezpečne v stojane, nespadne ani pri vyčíňaní mačky či nadprirodzených síl.

  1. Praktický pri opravách

Ak si zvyknete vašu motorku opravovať sami, čo je asi viac ako pravdepodobné, moto stojan využijete aj pri tejto príležitosti. Hovorím, nie je to nevyhnutné, ale máte väčšiu istotu, že sa vám motorka nebude hompáľať do strán alebo že celá nespadne.Žltá motorka v garáži

  1. Ľahká manipulácia

No a v neposlednom rade, ak potrebujete motorku v garáži posunúť alebo premiestniť na úplne iné miesto, no a popritom je v nej zaparkované aj auto alebo v nej máte klasický garážový bordel, so stojanom s kolieskami je to omnoho ľahšie. Motorka je stabilná, takže ak by ste sa aj potkli o niečo, čo je pohodené na podlahe, padnete len vy, nie motorka spolu s vami.