by
on
under
Permalink

Spojenie prírody a elegancie pre váš interiér. To je aragonit.

Kameň je v interiérovom dizajne tradične spájaný s pocitom luxusu a elegancie. Kamenné podlahy, kúpeľne, obklady stien, krbov, kamenná kuchynská linka – nápadom pre využitie kameňa vo vašej domácnosti sa medze nekladú. Kameň ako doplnok pôsobí príjemným dojmom, pretože je to prírodný materiál. Kameň vás určite nesklame. Je odolný, vydrží veľa a zároveň vďaka tomu, že každý jeden druh má svoju špecifickú farbu a štruktúru, kreativita sa pri navrhovaní interiéru vášho domu a bytu môže maximálne vyblázniť. Použitím kameňa môžete vo vašom dome alebo byte navodiť atmosféru antiky, horského zrubu alebo domova známych amerických celebrít. Závisí, akým spôsobom, do akej miery a v akom množstve dáte kameňu vo vašom interiéri priestor.

Kuchyna

Ako sme už spomenuli, existuje veľa druhov prírodných kameňov, preto je možnosť výberu a prispôsobenia sa celkovému okolitému dizajnu veľmi široká. Treba však zamerať svoju pozornosť aj na vlastnosti jednotlivých typov kameňov, keďže každé sú špecifické svojou tvrdosťou, odolnosťou proti poškodeniu a aj vodeodolnosťou, či možnosťami ich spracovávania. Aragonit alebo tiež onyx, podľa obchodného názvu, sa vyznačuje medovým sfarbením, ale nájdeme aj iné variácie od bielej, cez zelenú až ružovú farbu. Ak vám pri aragonite v pamäti zarezonoval názov slovenskej jaskyne, áno, tento kameň sa vyskytuje v oblastiach vápencových jaskýň alebo okolo termálnych prameňov.

Onyx

Neopracovaný aragonit môžeme nájsť vo forme kryštálov a ihličiek. Aragonit ako stavebný prvok do domácnosti má výborné využitie napríklad na výrobu kuchynskej pracovnej dosky, keďže je odolný voči vyšším teplotám a poškriabaniu. Okrem toho má nádhernú farebnú štruktúru, preto pri najbližšom nákupe materiálu pre váš interiér siahnite práve po aragonite https://www.goraslovakia.sk/aragonit-obchodny-nazov-onyx.