by
on
under
Permalink

Chudnite rozumom

Niekedy si, koniec koncov, ani nemusíte uvedomovať, že to s jedlom preháňate. Prejedanie sa totiž nevyzerá len tak, že otvoríte chladničku a v priebehu desiatich minút skonzumujete celý jej obsah. Stačí, ak si každú chvíľku do niečoho zahryznete, kde tu sa napijete sladkého nápoja a tak ďalej. Kalórie sa vám počas dňa pekne nazbierajú a potom nie je divu, že dokonalá postava je iba nedohľadným snom.Žena v čiernom saku s krátkymi vlasmi premýšľa

Prekonať svoju chuť na jedlo nie je jednoduchá výzva. Preto vám prinášame niekoľko trikov, ako si pri najbližšej podobnej situácii môžete pomôcť. Zameriame sa na vašu hlavu, teda na psychologické prekonanie hladu, pretože vo väčšine prípadov naozaj nejde o to, že máte prázdny žalúdok.

  1. Zaklínadlá fungujú aj v reálnom živote. Podľa mnohých odborníkov – psychológov, sa môžete akéhokoľvek zlozvyku zbaviť veľmi jednoducho. Stačí si vymyslieť slovné spojenie, zvuk alebo vetu, jednoducho akékoľvek heslo, ktoré pre vás bude znamenať podvedomú stopku. Možno si neviete predstaviť, ako to môže v praxi fungovať. V prvom rade to chce sebazaprenie a odhodlanie. Vymyslite si jedno slovo, ktoré vo vás evokuje nepríjemné pocity. Povedzte si ho nahlas vždy, keď vás prepadne chuť na jedlo. Spočiatku si budete musieť zámerne zakazovať niečo zjesť. Postupne by sa však malo niečo vo vašom podvedomí nastaviť tak, že prekonávanie už nebude potrebné.

Človek ukazuje na ľudskú hlavu s mozgom

  1. Rozum niekedy potrebuje nakopnúť trošku viac. na tento účel vám pomôže prípravok Adipex.Ide o spaľovač tukov, ktorý pôsobí na centrá vo vašej hlave, vďaka čomu budete môcť aj na príjemnejšie veci, ako je jedlo.
  2. Pomôcť vám môžu aj rôzne antistresové pomôcky. Môže ísť o mäkkú loptičku na stláčanie alebo akýkoľvek predmet, ktorý dokáže zaujať vašu pozornosť. Pre niekoho tento účel splní i obyčajná žuvačka alebo pukacia fólia. Pamätajte, že takýto nápomocný predmet musíte mať po ruke dvadsaťštyri hodín denne.