Zdravé potraviny a ich výber

Moderný trend života sa zrýchlil a priniesol so sebou zmeny aj v stravovaní ľudí. Pôvodné domáce potraviny vypestované vo vlastnej záhradke alebo vyrobené priamo doma vytlačil pomerne silný potravinársky priemysel, ktorý síce na jednej strane šetrí čas, uľahčuje logistiku nákupov, ale na druhej strane občas neúmerne zaťažuje zdravie a ľudský organizmus.

Výber správneho a zdravého jedálnička zdravý jedálniček upozorňuje spotrebiteľov a prináša praktické rady ako tomu predchádzať, ako sa orientovať na výber zdravých potravín a ako vďaka správnemu výberu zostať dlho zdravý a najmä vitálni.

dish-1209170_640

Spôsob stravovania nás ovplyvňuje viac ako si myslíme. Najmä potraviny s pridanými látkami ako cukor, farbivá, konzervačné látky, sladidlá, emulgátory nie sú pre náš organizmus najvhodnejšie, najmä ak ich konzumujeme dlhodobo. Vidíme to aj na celosvetovo vzrastajúcej obezite ľudí a na rôznych civilizačných chorobách.

Mali by sme sa preto vrátiť k zdravým prirodzeným potravinám bez pridaných látok, oprášiť dopestovanie ovocia a zeleniny doma, vyrábať si čo najviac prirodzených potravín ako napríklad jogurty, zdravé sladkosti, domáce syry, overené domáce mäsové výrobky bez pridávaných látok a konzumovať čo najviac živých potravín.

noodles-2150272_640

Čo sa týka zeleniny, samozrejme dopestovať si čerstvú, ak ju neskonzumujeme dokážeme ju zmraziť, ale vždy je zásada – nepridávať žiadne zbytočné prídavné látky. To isté platí aj pre ovocie, ovocné sirupy, džemy, nátierky – najlepšie konzumovať čerstvé, prípadne zakonzervovať šťavou z citróna.

Sladkosti, pekárenské výrobky, torty, zákusky – chce to čas, ale domáca príprava je najlepší recept. Vieme, čo pridávame, šikovná gazdinka dokáže dnes vyrobiť chutnú a lákavú tortu aj v zdravšom variante bez pridaných emulgátorov, množstva cukru a konzervovaných sušených vajec.

Tak ako si teda vybrať správny jedálniček – čerstvé, živé, domáce potraviny bez pridaných látok sú najlepšou voľbou.

Podobné príspevky

Služby

Vianočný balkón

LED svetlá určite už poznáte. Posledné roky sú oveľa viac používané LED žiarovky namiesto klasických žiaroviek. Dôvod je jednoduchý. Aj keď LED žiarovky só niečo drahšie, aj tak sú žiadanejšie. Majú totiž oveľa dlhšiu životnosť, poskytujú kvalitnejšie osvetlenie a najmä sú úspornejšie. Práve preto sú nielen samotné LED žiarovky, ale všetky LED svetlá také žiadané. […]

Prečítať
Služby

Čaj z matcha lístkov

Zelený čaj patrí k obľúbeným nápojom množstva ľudí. Je chutný, ale má aj množstvo priaznivých účinkov na naše zdravie. Navyše ľudia, čo nepijú kávu môžu kofeín získať práve zo zeleného čaju. Zelený čaj vám dodá energiu, zlepší trávenie a odbúra toxíny. A teraz si predstavte, že existuje ešte lepší zelený čaj, aký si kupujete v […]

Prečítať
Služby

Ako kúpiť firmu?

Podnikanie je v dnešnej dobe veľmi obľúbená možnosť zárobku najmä pre mladých ľudí. Mnohých na podnikaní láka práve samostatnosť, to, že neplníte nikoho rozkazy, časová flexibilita či možnosť zariaďovať si všetko podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Či už chcete začať podnikať s nehnuteľnosťami alebo si otvoriť malú reštauráciu na okraji mesta, to už nechávame […]

Prečítať