Už žiadne horúčavy

Leto je časom horúceho počasia a dovoleniek. Čo ale robiť ak sa počas leta Váš dom alebo byt stane horúcim peklom? Máme pre Vás jednoduché riešenie. Zaobstarajte si klímu do svojho bytu či domu.

Leto čas radosti ale aj starostí

Teploty na teplomeroch stúpajú a dosahujú rekordné výšky. Horúce počasie teší prázdninujúcich školákov a dovolenkárov. Vás ale trápi opačný problém. Sedíte doma a teplota vnútri je oveľa vyššia ako tá vonku. Leto sa pre Vás stáva obdobím za trest. Čo môžeme robiť keď nás trápia neznesiteľné horúčavy v byte?

leto

Zatočte s horúčavou vo svojom dome

Máte viacero možností ako poraziť dusno a nepríjemné teplo vo svojom obydlí. Zrejme najznámejšou a najpoužívanejšou je klimatizácia. Jej použitie je dnes už bežnou praxou a rozhodne oceníte príjemné prostredie, do ktorého sa môžete uchýliť pred neznesiteľnou páľavou vonku. Je jedno či máte novostavbu alebo starší dom či byt. Klimatizácia rozoženie horúci vzduch a Vy si užijete príjemný oddych vo svojom dome.

Betón priťahuje teplo

Vedeli ste o tom, že betón priťahuje a drží vyššiu teplotu ako miesta tienené zeleňou? Je preto logické očakávať hlavne v prostredí miest vyššie teploty a stojatejší vzduch. Nebolo by to nič tak nepríjemné, ak sa ale tento efekt deje vo vnútri Vášho domu. Svoje by o tom dokázali rozprávať majitelia bytov v mestách ako Košice či Bratislava. Klimatizácia je najlepším a najefektívnejším riešením pre Vašu bytovú jednotku.

klimatizacia

Prečo klimatizácia?

Ak bývate v Bratislave, klimatizácie nie sú ničím novým. Klimatizácia má množstvo výhod. Je to nielen ochladenie vzduchu, ktoré prichádza rýchlo a efektne, ale aj iné doplnkové funkcie. Napríklad ventilácia, keď potrebujete jemné ochladenie, či rozhýbanie vzduchu vo vnútri objektu. Niektoré modely majú aj funkciu odvlhčovania miestností a dokonca nie je prekvapením, že dokážeme vďaka klimatizácii aj kúriť v zimnom období. Klimatizácie majú jednoduché a prehľadné ovládanie vďaka ovládaču ale aj možnosti napojenia na wifi a nastavenia začiatku či intenzity chladenia.

Akú klimatizáciu si vybrať?

Samozrejme výber je na Vás a na tom, akú veľkú plochu chcete ochladiť. Na mieste je porada s technikom pred kúpou svojej klímy. Klimatizácie majú rôzne veľkosti a výkon. V každom prípade je vhodné zaviesť klimatizáciu aj kvôli jej spotrebe energie. Tá nie je vysoká a teda používanie klimatizácie zásadne nezaťaží Váš rozpočet. Je rozhodne účinnejšia a šetrnejšia ako rôzne verzie ventilátorov, ktoré v konečnom dôsledku nemajú takmer žiadny efekt. Ventilátory pracujú na princípe rozhýbania vzduchu. Nemôžeme však čakať, že pohyb vzduchu zabezpečí jeho chladenie. Zostáva rovnako horúci ako predtým.

Podobné príspevky

Služby

Meditujte s hudbou

Meditácia a mantry majú hlboké korene v mnohých kultúrach po celom svete. Meditačné mantry sú zvukové vzorce, slová alebo frázy, ktoré sa opakujú počas meditácie, s cieľom upokojiť myseľ a dosiahnuť vnútorný pokoj. Ich účel je prebudiť v nás hlboký zmysel a spojenie s našou vnútornou pravdou. Mantry majú schopnosť pohladiť našu myseľ a priniesť […]

Prečítať
Služby

Vianočný balkón

LED svetlá určite už poznáte. Posledné roky sú oveľa viac používané LED žiarovky namiesto klasických žiaroviek. Dôvod je jednoduchý. Aj keď LED žiarovky só niečo drahšie, aj tak sú žiadanejšie. Majú totiž oveľa dlhšiu životnosť, poskytujú kvalitnejšie osvetlenie a najmä sú úspornejšie. Práve preto sú nielen samotné LED žiarovky, ale všetky LED svetlá také žiadané. […]

Prečítať
Služby

Čaj z matcha lístkov

Zelený čaj patrí k obľúbeným nápojom množstva ľudí. Je chutný, ale má aj množstvo priaznivých účinkov na naše zdravie. Navyše ľudia, čo nepijú kávu môžu kofeín získať práve zo zeleného čaju. Zelený čaj vám dodá energiu, zlepší trávenie a odbúra toxíny. A teraz si predstavte, že existuje ešte lepší zelený čaj, aký si kupujete v […]

Prečítať