Zabráňme obezite odbúraním zvýšenej tvorby tuku v tele

Svojou postavou, diétami a ručičkou na váhe sa dnes zaoberá takmer každý druhý človek. Fakt, či je človek v správnej kondícii, či jeho telo neobsahuje nadbytok tuku a či je štíhly sme si zvykli posudzovať predovšetkým podľa výsledného čísla na váhe. Áno, je to jeden z faktorov ukazujúcich výsledky nášho obmedzovania v stave, snahy a trápenia, ale ak by mal človek zostať odkázaný iba na posudku tohto čísla na váhe, bolo by to na zbláznenie a čísla na váhe by mu skákali hore na dolu, ako splašený zajac.

hamburger

Dôležité je vybudovať si svoj pravidelný životný štýl a predovšetkým si držať ustálenú hladinu tuku v tele, respektíve jeho zdravý príjem a spaľovanie. Práve usadzovanie tuku je hlavnou príčinou, prečo chceme schudnúť, údaj na váhe je prakticky číslo a v podstate nemá určenú ideálnu hodnotu, ktorá by sedela každému. Priveľa usadeného tuku a tendencia jeho čoraz vyššej tvorby je prakticky obezitou a s odbúraním väčšej časti tuku nám pomôže ten najlepsi spalovac tukov.

Ak je niekto dospelý muž vysoký 170 centimetrov a má hmotnosť 70 – 75 kilogramov, jeho postava je pravdepodobne úplne priemerná, ale ak túto váhu dosahuje muž meriaci 2 metre, bol by podvyživený a viditeľne vychudnutý. Záleží to od výšky postavy, jej konštrukcie, hmotnosti svalstva, ale samozrejme aj od proporcií a teda faktu, či vravíme o dospelom mužovi alebo žene, či dieťati.
Po našich predkoch sme zdelili vlastnosť, kedy mužské telo je náchylnejšie z potravy naberať svalstvo v okolí hrude a ramien, zatiaľ čo ženám sa geneticky potrava skôr usádza ako tuk v okolí bokov.

nádváha

A deti ešte nemajú tendenciu naberať svalstvo, sú z nich skôr také roztomilé guľôčky, no v dobe dospievania sa zvyčajne vytiahnu a ich proporcie sa zmenia. Tým som však nechcel povedať, že tendenciu naberať tuk má iba ženské pohlavie, predsa ak sa pozrieme okolo seba tak vidíme, že nejde o pravidlo, ale tuk sa usádza i na mužoch a v partiách, kde im to nesvedčí. Kažopádne o štíhlosti a o tom, či je človek fit rozhoduje predovšetkým pomer uloženého tuku v tele, až potom údaj na váhe.

Podobné príspevky

Výrobky

Prečo si kúpiť skladaciu prepravku

Malé plastové prepravky sa často používajú na skladovanie malých výrobkov. Používajú sa tiež na uloženie a usporiadanie malých predmetov, ako sú hračky, kancelárske potreby a oblečenie. Malé plastové prepravky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako je kov alebo drevo. Tieto kontajnery majú ľahkú konštrukciu, ktorá uľahčuje ich premiestňovanie po mieste bez akýchkoľvek problémov. Výhodou […]

Prečítať
Výrobky

Hľadáte pleťové sérum pre vyriešenie Vašich problémov s pleťou?

Túžite aj vy po účinnom kozmetickom produkcie, ktorý by cielene zameral problém, ktorý vaša pleť práve teraz má, s ktorým bojuje a pomohol vám a vyriešiť raz a navždy, aby ste sa viac nemuseli báť toho, že v prípade akejkoľvek nedostatočnosti vašej pleti nebudete vedieť, na koho sa máte obrátiť alebo ako starostlivosti máte zabezpečiť? […]

Prečítať
Výrobky

Kvalitná izolácia domu

Chystáte sa prerábať starý dom a rozmýšľate aj nad zatepľovaním? V prvom rade vám chceme pripomenúť, že zateplenie domu je v dnešnej dobe nevyhnutné a mal by ním disponovať každý jeden rodinný dom. Nielenže nebude z vášho domu unikať teplo, čím ušetríte peniaze, no zateplenie má aj pozitívny vplyv na zdravie človeka. Ľudia v dome […]

Prečítať