by
on
under
Permalink

Kvalitná izolácia domu

Chystáte sa prerábať starý dom a rozmýšľate aj nad zatepľovaním? V prvom rade vám chceme pripomenúť, že zateplenie domu je v dnešnej dobe nevyhnutné a mal by ním disponovať každý jeden rodinný dom. Nielenže nebude z vášho domu unikať teplo, čím ušetríte peniaze, no zateplenie má aj pozitívny vplyv na zdravie človeka. Ľudia v dome necítia po zateplení takú vysokú vlhkosť, a tým pádom sa im lepšie dýcha. Či už si necháte váš dom zatepliť vybranou firmou, alebo sa na to vrhnete vy sami, to je iba na vás. V zásade však treba poznať odpovede na niektoré základné otázky.

rekonstrukcia-bytu-bratislava-emtego-e1557388862902

Veľmi dôležitou otázkou je ale tiež aj tá, ktorý materiál na zateplenie použijete. Pre mnohých je veľmi obľúbený klasický polystyrén, pretože je cenovo najdostupnejší a zaplatíte zaňho skutočne málo. Aj keď ide o kvalitný materiál, omnoho kvalitnejší je takzvaný fasádny polystyrén EPS, ktorý je obohatený o kúsky grafitu. Tento materiál teda izoluje omnoho lepšie ako klasický polystyrén, a práve preto je tiež veľmi obľúbený. Líšia sa dokonca už aj na prvý pohľad, pretože grafitový polystyrén je bledošedý, zatiaľ čo klasický polystyrén je biely. Ak by sme chceli porovnať tieto dva materiály aj čo sa týka kvality, grafitový vylepšený polystyrén je až o dvadsať percent lepší. Rozhodnutie je však iba na vás, no my určite odporúčame vylepšenú možnosť. Cena fasádneho polystyrénu je ovplyvnená hlavne jeho rozmermi, rozmermi domu, jeho hrúbkou a od ďalších parametrov.

rekonstrukcia-byvania

Predsa len, zateplenie domu je výborná investícia do vášho domova, ktorú spravíte len raz za život. Práve preto by malo byť zateplenie kvalitné a nemali by ste sa báť doňho investovať čo najviac.

Spríjemnite si aj vy vaše bývanie a zabezpečte vám a vašej rodine lepší život! Ak trpíte dýchacími problémami, dajte im raz a navždy zbohom práve vďaka zatepleniu!