by
on
under
Permalink

Výhodné mobilné záhradné chatky.

Mobilné domy sú na Slovensku zastúpené veľmi zriedka, čo určite súvisí s tradíciami, ktoré u nás po stáročia panujú. Zapustiť korene na jednom mieste má väčšina z nás vo svojej génovej výbave a stým súvisí aj stavba našich príbytkov. Hlboké základy a murované stavby boli donedávna vari jediným možným riešením mnohých Slovákov. No dnes už mnohí stavajú aj ľahšie drevostavby a nie je nič výnimočné zazrieť niekde aj mobilné domy na kolesách.

mobilný dom

Určite to u nás v najbližších rokoch nebude ako napríklad v USA, kde mobilné domy nie sú ničím výnimočným a majú tam aj veľkú tradíciu a zázemie. No aj u nás existujú situácie, kedy je mobilný príbytok veľmi vítanou alternatívou, ktorá stojí aspoň za zváženie. Mobilný dom totiž len veľmi ťažko bude dosahovať výhody murovaných alebo drevených rodinných domov, no jeho využitie ako záhradná chatka alebo chata kdesi pod lesom je veľmi výhodné. Jednoducho ho umiestnite na požadované miesto vo veľmi krátkom čase, pričom v prípade potreby môžete miesto jeho umiestnenia meniť. Na víkendové bývanie sú mobilné domy najlepším riešením aj z hľadiska obstarávacej ceny takéhoto zariadenia.

karavan

Pri výbere si však dávajte pozor na niektoré špecifikácie, ku ktorým určite patrí izolácia mobilného domu. Mobilné bývanie s nedostatočnou izoláciou môže spôsobovať vážne problémy v letných, ale najmä v zimných mesiacoch. Preto pred kúpou mobilného domu si vždy overte tento parameter, pretože v počas mrazov by ste takéto bývanie len veľmi ťažko vykúrili na požadovanú teplotu.

Rovnako je vhodné, aby ste na pozemku, na ktorom bude mobilný dom umiestnený mali nachystané elektrickú prípojku, prípojku na vodu a kanalizáciu. Niektoré veci je možno potrebné riešiť aj s príslušným stavebným úradom, takže je lepšie si to overiť vopred, aby ste sa vyhli v budúcnosti nepríjemnostiam s úradmi alebo finančným pokutám.