by
on
under
Permalink

Nebojte sa osloviť skúseného architekta

Ako to funguje s bývaním a priestormi v súčasnosti? Mladí ľudia hľadajú lacné podnájmy, iní zas vyberajú nejaké dostupné domy a budovy z katalógov, no stále je akýmsi najvyšším ideálom to, ak sa niekomu podarí postaviť túto svoju stavbu pekne od základov. Teda nekupovať priestory, ktoré niekto obýval a nesťahovať sa ani do bytu na prenájom, ale ako sa vraví- postaviť dom, zasadiť strom. Našťastie, tento ideál si dokážu mnohí ľudia ešte stále splniť aj v dnešnej dobe.

rodinný dom, exteriér

Ale s tým potrebujú pomoc. Ledaže by verili svojim laickým architektonickým schopnostiam a vsadili by na realizáciu stavby či vybavenie interiérov jedine a len podľa svojho úsudku, prípadne by im s tým asistovali ich známi- s takisto laickými vedomosťami v tomto obore. Človek nemusí byť profesionál, aby mal nejakú predstavu o svojom vysnívanom bývaní, ale nepochybne tejto predstave dodá dokonale funkčné a estetické piliere architekt bratislava http://www.marekuhliarik.sk/firma/.

  • Skrátka zhotovenie projektu zveríte do rúk odborníka a v prípade výberu vhodného architekta s tým nemôžete pri následnej realizácii tohto plánu nič pokaziť. Naopak si tým zaistíte funkčné a estetické bývanie s ďalšími vychytanými detailmi, na ktoré by bežný laik pravdepodobne neprišiel.

plán architektúry

Odborná asistencia je samozrejme veľmi dôležitou výhodou, obzvlášť v prípade nášho budúceho bývania, hoci z odbornej pomoci má možno niekto aj obavy. Obavy spojené s tým, že realizovaná stavba bude vysnívaným dielom architekta a nie podľa vašich predstáv. Vo viacerých prípadoch to však tak nie je. Architekti by sa mali snažiť rešpektovať vaše predstavy a vedieť sa im čo najlepšie prispôsobiť s tým, že ich doladia do odborných detailov, aby to celé malo tú najlepšiu perspektívu.

  • Malo by to byť o vzájomnom rešpekte- odborníka k predstavám svojho klienta a naopak váš rešpekt voči profesionálnym skúsenostiam architekta. Vtedy ide o tú najlepšiu spoluprácu.