Nebojte sa osloviť skúseného architekta

Ako to funguje s bývaním a priestormi v súčasnosti? Mladí ľudia hľadajú lacné podnájmy, iní zas vyberajú nejaké dostupné domy a budovy z katalógov, no stále je akýmsi najvyšším ideálom to, ak sa niekomu podarí postaviť túto svoju stavbu pekne od základov. Teda nekupovať priestory, ktoré niekto obýval a nesťahovať sa ani do bytu na prenájom, ale ako sa vraví- postaviť dom, zasadiť strom. Našťastie, tento ideál si dokážu mnohí ľudia ešte stále splniť aj v dnešnej dobe.

rodinný dom, exteriér

Ale s tým potrebujú pomoc. Ledaže by verili svojim laickým architektonickým schopnostiam a vsadili by na realizáciu stavby či vybavenie interiérov jedine a len podľa svojho úsudku, prípadne by im s tým asistovali ich známi- s takisto laickými vedomosťami v tomto obore. Človek nemusí byť profesionál, aby mal nejakú predstavu o svojom vysnívanom bývaní, ale nepochybne tejto predstave dodá dokonale funkčné a estetické piliere architekt bratislava.

  • Skrátka zhotovenie projektu zveríte do rúk odborníka a v prípade výberu vhodného architekta s tým nemôžete pri následnej realizácii tohto plánu nič pokaziť. Naopak si tým zaistíte funkčné a estetické bývanie s ďalšími vychytanými detailmi, na ktoré by bežný laik pravdepodobne neprišiel.

plán architektúry

Odborná asistencia je samozrejme veľmi dôležitou výhodou, obzvlášť v prípade nášho budúceho bývania, hoci z odbornej pomoci má možno niekto aj obavy. Obavy spojené s tým, že realizovaná stavba bude vysnívaným dielom architekta a nie podľa vašich predstáv. Vo viacerých prípadoch to však tak nie je. Architekti by sa mali snažiť rešpektovať vaše predstavy a vedieť sa im čo najlepšie prispôsobiť s tým, že ich doladia do odborných detailov, aby to celé malo tú najlepšiu perspektívu.

  • Malo by to byť o vzájomnom rešpekte- odborníka k predstavám svojho klienta a naopak váš rešpekt voči profesionálnym skúsenostiam architekta. Vtedy ide o tú najlepšiu spoluprácu.

Podobné príspevky

Dom a byt

Výhodné mobilné záhradné chatky.

Mobilné domy sú na Slovensku zastúpené veľmi zriedka, čo určite súvisí s tradíciami, ktoré u nás po stáročia panujú. Zapustiť korene na jednom mieste má väčšina z nás vo svojej génovej výbave a stým súvisí aj stavba našich príbytkov. Hlboké základy a murované stavby boli donedávna vari jediným možným riešením mnohých Slovákov. No dnes už […]

Prečítať
Dom a byt

Hubený dom sa vytlačil do hustej štvrti v Tokiu

Hubená budova obložená čiernou oceľou od spoločnosti Apollo Architects and Associates sa zasúva do malej parcele v japonskom Tokiu a má minimalistické interiéry. Pomenovaný šperk bol domom v tvare L navrhnutý spoločnosťou Apollo Architects and Associates pre pár s jedným dieťaťom. Na najmenšej strane meria šírku len 1,4 metra a má celkovú podlahovú plochu 80,58 metrov štvorcových. Jeho výrazná čierna […]

Prečítať
Dom a byt

Jeseň, a teplo domova

Z pohľadu ročných období je jeseň to obdobie ktoré, nám prináša ovocie našej práce. A celkovo aj náš organizmus sa tomuto obdobu či chceme či nie automaticky prispôsobil. Je to čas kedy na nás pomaly ale isto zvykne doľahnúť pocit že sa končí jedna éra. A je čas zazimovať a nechať všetko tak ako to […]

Prečítať