Štýlové sklenené zábradlie na schody

Známe sú nám priestory ako terasa, balkón a schodište a vieme, že ich potrebnou súčasťou sú zábradlia. Dnes už ale bežní zákazníci nevyberajú také zábradlie, ktoré by len poskytlo zabezpečenie pri chôdzi či opieraní sa, hľadajú zároveň ideálny dizajnový doplnok. A v tomto smere pôsobí veľmi atraktívne sklenené zabradlie na schody.

Väčšinou vravíme o modeloch s nerezovou konštrukciou a sklenenou výplňou, čím tento doplnok schodíšť kombinuje najdôležitejšie vlastnosti- nerezová oceľ je odolná a pevná, no zároveň estetická, hoci samotnú estetiku tu výrazne vylepšujú práve sklá.

schody, schodiská

Ľahká a praktická voľba

Z celkového hľadiska ide o sympaticky ľahkú voľbu, ktorá poskytne priestorom odľahčenie a dostatok miesta. Preč sú doby, kedy v priestoroch strašili ozrutné zábradlia. No ako vieme, nerezová oceľ aj napriek svojej elegancii disponuje veľmi odolnými vlastnosťami a s tým aj vysokou životnosťou. A to aj za predpokladu, že tento materiál nepotrebuje žiadnu náročnú údržbu, nerezovú konštrukciu stačí občas pretrieť špeciálnym prípravkom na prečistenie, aby si uchovala svoj lesk. A samotné sklo, resp. sklenené výplne si tiež nijakú extra starostlivosť nepýtajú, stačí ich prejsť handričkou.

  • Sklo dodáva priestorom viac vzdušnosti, odľahčuje ich a ponúka priehľadnosť- tým pádom aj lepšiu viditeľnosť a orientáciu v priestore. Cez sklo vidíte, čo sa na schodoch deje.

sklo, sklá

Sú sklenené výplne bezpečné?

Pretože pod sklom si zvyčajne predstavíme eleganciu, ale určite nie stabilitu či pevnosť, veď koľkokrát ste už nejaké sklo asi rozbili aj vy. Ale nie v prípade týchto bytových doplnkov, bezpečie tu musí byť zaručené a výrobu týchto skiel sprevádzajú prísne kritériá. Ide o sklá kalené, pevné a odolné, líšia sa od tých klasických.

Kombinácia materiálov

V prípade sklenených zábradlí vravíme o ich kombinácii buď s už spomenutou nerezovou oceľou, ale populárnou voľbou je tiež hliník, ktorý má takisto kvalitné a odolné vlastnosti.

Podobné príspevky

Výrobky

Prečo si kúpiť skladaciu prepravku

Malé plastové prepravky sa často používajú na skladovanie malých výrobkov. Používajú sa tiež na uloženie a usporiadanie malých predmetov, ako sú hračky, kancelárske potreby a oblečenie. Malé plastové prepravky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako je kov alebo drevo. Tieto kontajnery majú ľahkú konštrukciu, ktorá uľahčuje ich premiestňovanie po mieste bez akýchkoľvek problémov. Výhodou […]

Prečítať
Výrobky

Hľadáte pleťové sérum pre vyriešenie Vašich problémov s pleťou?

Túžite aj vy po účinnom kozmetickom produkcie, ktorý by cielene zameral problém, ktorý vaša pleť práve teraz má, s ktorým bojuje a pomohol vám a vyriešiť raz a navždy, aby ste sa viac nemuseli báť toho, že v prípade akejkoľvek nedostatočnosti vašej pleti nebudete vedieť, na koho sa máte obrátiť alebo ako starostlivosti máte zabezpečiť? […]

Prečítať
Výrobky

Kvalitná izolácia domu

Chystáte sa prerábať starý dom a rozmýšľate aj nad zatepľovaním? V prvom rade vám chceme pripomenúť, že zateplenie domu je v dnešnej dobe nevyhnutné a mal by ním disponovať každý jeden rodinný dom. Nielenže nebude z vášho domu unikať teplo, čím ušetríte peniaze, no zateplenie má aj pozitívny vplyv na zdravie človeka. Ľudia v dome […]

Prečítať