by
on
under
Permalink

Sklenené posuvné dvere vo vašom interiéri

Asi ste už počuli, videli alebo čítali niekoľko pozitívnych recenzií sklenených dverí. A aj keď si ich predstavíte, pravdepodobne si s nimi spájate moderný a luxusne vyzerajúci dizajn. Je to však dosť na to, aby ste aj vy reálne uvažovali nad ich kúpou? Máte nejaké konkrétnejšie predstavy, ako a čím by obohatili váš interiér? Skúsme sa preto na sklenené posuvné dvere a ich vlastnosti pozrieť o niečo bližšie.

Tak napríklad na fakt, že táto možnosť predstavuje bezbariérový vstup do miestnosti. To ocenia domácnosti či podniky, kde sa nachádzajú aj starší ľudia alebo tí s obmedzenou schopnosťou pohybu. Je to však aj celková estetika a praktickosť sklenených dverí, obzvlášť ak pri nich vravíme o posuvnom otváraní, ktoré je veľmi jednoduché a takéto dizajnové riešenie dverí efektívnym spôsobom šetrí miesto v priestore.

dvere, podlaha

Viditeľnou a dobre známou vlastnosťou sklenených dverí je potom aj ich schopnosť prepúšťať do priestorov svetlo, čím budú tieto priestory síce oddelené, ale nebudú ukrátené o potrebný prísun svetla, nebudú tmavé, ale naopak- sklo prinesie do miestností lepšiu viditeľnosť, viac svetla a voľnejšiu atmosféru.

Už teraz teda máme pred sebou zhruba niekoľko dôvodov, preč o sú obľúbené a prečo sú už niekoľkoročným trendom. Stále sa radia k moderným a nadčasovým možnostiam so schopnosťou obohatiť interiér o niečo nové, atraktívne a trendy.

posuvné dvere

Potom sú to ale aj spomenuté funkčné vlastnosti, vďaka posuvným skleneným dverám sa totiž priestory dajú rozdeliť tak, aby v nich zostalo čo možno najviac voľného miesta, čo je možné práve vďaka posuvnému otváraniu. A ako sme spomenuli, následne nie je nutné riešiť ani vznikajúce problémy s nedostatkom denného svetla, pretože sklo toto ideálne prepúšťa a obohacujeme ním časti interiérov. Samotnú konštrukciu tvorí z veľkej časti sklo- pánty sa tu snažia byť len v minimálne potrebnej miere, čo vo výsledku vyzerá naozaj štýlovo a elegantne.