by
on
under
Permalink

Hliník je kvalitný a odolný materiál

Vývoj každého odvetvia, ktoré sa dotýka nášho bežného života napreduje a vyvíja sa, na trh prichádzajú nové, moderné materiály, z ktorých sa vyrábajú predmety dennej potreby a používania, napríklad okná. Donedávna sa vyrábali prevažne z drevených rámov, potom ich nahradil plast a v súčasnosti sa k nim pridal aj hliník.

štýlový dom, sklenené zábradli

Hliník má mnoho vynikajúcich vlastností, vďaka ktorým zaujal popredné miesto v popularite pri navrhovaní okien a dverí, ale aj celých fasád budov. Je dizajnovo tvárny, nadčasový a kvalitný, ktorý dlho vydrží v rovnakom stave a nie sú potrebné nijaké nákladné investície na jeho údržbu a ošetrovanie, stačí handrička a špeciálny prípravok na preleštenie. Veľkým prínosom hliníkových konštrukcií je možnosť vyrábať okná v mnohých rozmeroch, aj takých, ktoré nedovoľuje napríklad plast. Moderné hlinikove okna okná sú často navrhované s trojsklom, čo pre hliník nie je žiadny problém. Navyše, povrchová úprava hliníka ho predurčuje na použitie do akéhokoľvek interiéru či vonkajších priestorov. Systémy z hliníka sú navyše odolné voči vlámaniu, sú dymotesné, protipožiarne a s výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami.

facade-insulation-978999_1920

Na trhu sú dve známe firmy, ktoré ponúkajú riešenia hliníkových okien, SCHUCO a ALUPROF. Dokážu vyrobiť okná na zákazku v akomkoľvek dizajnovom prevedení, pre interiéry, ale aj do exteriéru. Momentálne je dostupný jeden z najspoľahlivejších systémov MB-104 Passive, ktorý vyhovuje najnáročnejším kritériám, ktoré si vyžaduje pasívna výstavba budov. Výrobky v tomto systéme sú certifikované v Inštitúte PHI Darmstadt. Produkty spĺňajú požiadavky na tepelnú izoláciu, protipožiarnu odolnosť, kvalitu a originalitu v dizajnovom stvárnení hliníka. Produkty z pultov týchto spoločností spája charakteristika čistých línií a nadčasovosti. Môžu sa pochváliť miliónmi realizácií na stavbách po celom svete, pretože investori a projektanti dokážu oceniť kvalitu, komfort, energetickú úspornosť a bezpečnosť vo výrobkoch z jedného materiálu: hliníka.