by
on
under
Permalink

Dokážu tabletky na chudnutie zázraky?

Chcete schudnúť a zhodiť pár kíl? Všetci dobre vieme, že doporučenou cestou je predovšetkým diéta a pohyb. Ale hlavne v prípade slova diéta ide o veľmi všeobecný a nekonkrétny pojem. Poznáme totiž niekoľko druhov, relatívne čerstvých a tým pádom dostatočne nedôveryhodných. Ale takisto ani tie doporučené nemusia vyhovovať či mať požadovaný efekt práve pre vás.
Toto je fakt, ktorého sa mnohí obávame, respektíve nechce sa nám pustiť do istého odriekania ako aj pravidelnejšej telesnej aktivity s tým, že nemáme vopred zaručenú úspešnosť našej snahy. Preto sa niektorí z nás rozhodnú zvoliť tú ľahšiu cestu a skúsiť tabletky na chudnutie. Tie však slúžia predovšetkým ako pomoc pre ľudí trpiacich obezitou, spomaleným metabolizmom či nadmernou tvorbou tukov a problémom s ich spaľovaním.

Ženské džínsy, nohavice, meter, chudnutie.jpg

A boli by sme zrejme naivní, ak by sme si mysleli, že do seba hodíme tabletku a výsledky budú okamžite viditeľné, naše telá štíhlejšie a kondícia ukážková.
Myslím si tak, že dokážeme odpovedať na pomerne častú úvahu:
Oplatí sa siahnuť po tabletkách tohto typu a majú vôbec nejaký efekt?
Ako už bolo načrtnuté vyššie, nesmieme podliehať naivite. Na druhej strane však áno, myslím si, že viaceré z týchto tabliet majú funkčný účinok. Avšak vo forme, ktorej mnohí z nás nevenujú dostatočnú pozornosť.
Reklama, v ktorej si človek s nadváhou dá pilulku a o týždeň je z neho vyšportovaný Adonis sú scestné a dostatočne zavádzajúce.

Biele tabletky, lieky.jpg

  • Zmyslel väčšiny efektívnych a overených tabliet totiž spočíva v tlmení pocitu hladu alebo pomáhajú k rýchlejšej funkcii metabolizmu.

Majte tak na pamäti, že ide o pomocníka a nie kompletné riešenie. Efektivitu pocítime a uvidíme predovšetkým vtedy, pokiaľ sa nevzdáme doporučených a zdravších stravovacích návykov, rovnako ako pravidelného pohybu či cvičenia. Takisto je potrebné zapojiť vhodnejší jedálniček, ktorý napomáha predovšetkým k spaľovaniu tukov a správnejšej funkcii metabolizmu.