by
on
under
Permalink

Čo momentálne nepotrebujete, jednoducho uložte do plastových vreciek

Pestrosť toho, čo doma máme, sa rokmi rozširuje o ďalšie suroviny či predmety a stáva sa, že mnoho z nich využívame len sporadicky, a tak je nutné ich na čas, kedy ich nepotrebujeme, uložiť a vhodne uskladniť. Do uzatvárateľných vreciek sa dajú vložiť sypké hmoty https://www.dortisimo.cz/potahovaci-a-modelovaci-hmoty ako sú bylinky, čaje, ale aj dôležité dokumenty či rozličné tlačoviny, drobné súčiastky a tiež aj textilné výrobky.

bigstock-Natural-herbal-medicine-with-l-186292960

Plast má vynikajúce vlastnosti, je hlavne vzduchotesný, neprepustí vodu a vlhkosť, špinu a rozličné nečistoty, ktoré by mohli tovaru v nich uškodiť a znehodnotiť ich. Plastové vrecká sa vyrábajú z priesvitného plastu a uzatváranie je vyriešené formou ZIP-u. Ide o spôsob, ktorý je veľmi jednoduchý, ale účinný, dokáže obsahu zabezpečiť vzduchotesnosť a nepriepustnosť vody a pritom je možné opakovanie zatváranie a otváranie vrecka.

Na trhu sa dajú kúpiť vo viacerých veľkostiach pre rozličné rozmery tovaru, k dispozícii je 13 rôznych veľkostí, so zapínaním na ZIP alebo aj posuvným jazdcom. Povrchová úprava je klasicky priesvitná, ale na výber sú aj s holografickou potlačou na vrchnej strane vrecka. Pri priesvitnej verzii je výhoda v tom, že ak do nej niečo uložíte a po čase sa k tomu chcete vrátiť, nie je potrebné otvárať uzatvárateľné sáčky každé vrecko a hľadať, kde čo je, ale obsah je viditeľný na prvý pohľad.

envelope-5219482_640

Okrem ZIP uzatvárania a posuvného jazdca si môžete zabezpečiť aj vrecká s dierkou. Ich praktickosť ocenia hlavne predajcovia, ktorí potrebujú vystaviť aj drobný tovar na pultoch, no osvedčia sa aj v dielňach domácich majstrov, aby si tam udržali aký-taký poriadok. Balenia uzatvárateľných vreciek sú k dispozícii v počte kusov 10 alebo 100, no finančne sa viac vyplatí balenie s väčším počtom kusov.

Nech sa už rozhodnete pre ktorýkoľvek typ, tovar, ktorý doňho vložíte, bude aj o dlhý čas rovnako čerstvý a nepoškodený ako v deň, keď ste ho tam uzatvorili.