by
on
under
Permalink

Chceli by ste schudnúť, ale nemáte čas?

Nadváha alebo už priamo obezita si žiada v procese chudnutia o niečo radikálnejšie, avšak logické kroky. V prvom rade ide o zmenu životosprávy a jedálnička, kedy je dôležité nastaviť telo do formy, aby dokázalo efektívnejšie spaľovať tuky, čo sa v niektorých prípadoch nezaobíde bez určitého odriekania či možno prostriedkov typu sibutramine, ale predovšetkým predpísania a dodržiavania vhodnej diéty. Neodmysliteľným sa však stáva tiež pohyb, respektíve fyzická aktivita.

Tenisky, nohy, bežkyňa, Nike.jpg

Síce ide možno až o druhý dôležitý bod, ale pohyb je dôležitým faktorom odbúravania, respektíve spaľovania tukov a podpisuje sa pod rýchlejšiu a zdravšiu funkciu metabolizmu ako aj trávenia. V skratke ide o to, že s pravidelnou fyzickou aktivitou bude celý proces chudnutia v podstatnej miere účinnejší.
Nie nadarmo sa pravidelný pohyb odporúča každému, dokonca aj tým, čo problémy s nadváhou nemajú. Ide totiž o overenú prevenciu a na druhej strane tiež overený nástroj, ako chudnúť rýchlejšie a efektívnejšie. Pod účinnou fyzickou aktivitou tak môžeme prakticky rozumieť každú činnosť, ktorá zvýši náš tep, rýchlosť metabolizmu a vyvolá potenie.

  • Účinným športom tak môžeme označiť už i len dlhšiu prechádzku, rýchlejšiu chôdzu, turistiku, beh, bicyklovanie či plávanie,… nemusíme vravieť priamo o nezvyčajných cvikoch, kolektívnom športe či permanentke do fitness centier.
  • Zo zmieneného takisto vyplýva, že cvičenie nemusí byť časovo ani finančne náročné a dá sa praktizovať aj v prípade pracovného vyťaženia či nižšieho príjmu.

plán, zošit, pero, meter, diéta, snaha schudnúť.jpg
Pohyb na čerstvom vzduchu je zdarma a verím, že doporučených 45 – 60 minút 3 x do týždňa si na akúkoľvek fyzickú aktivitu nájdeme. Samozrejme ak niekomu vyhovujú luxusnejšie a platené alternatívy, tie sú takisto vítané, ale pointou je fakt, že starať sa o rozhýbanie svojho tela nie je otázkou peňazí a aj keď možno nesúhlasíte, tak nejde ani o aktivitu, na ktorú by sa skutočne nedal nájsť čas či dostatok energie.