Chceli by ste schudnúť, ale nemáte čas?

Nadváha alebo už priamo obezita si žiada v procese chudnutia o niečo radikálnejšie, avšak logické kroky. V prvom rade ide o zmenu životosprávy a jedálnička, kedy je dôležité nastaviť telo do formy, aby dokázalo efektívnejšie spaľovať tuky, čo sa v niektorých prípadoch nezaobíde bez určitého odriekania či možno prostriedkov typu sibutramine, ale predovšetkým predpísania a dodržiavania vhodnej diéty. Neodmysliteľným sa však stáva tiež pohyb, respektíve fyzická aktivita.

Tenisky, nohy, bežkyňa, Nike.jpg

Síce ide možno až o druhý dôležitý bod, ale pohyb je dôležitým faktorom odbúravania, respektíve spaľovania tukov a podpisuje sa pod rýchlejšiu a zdravšiu funkciu metabolizmu ako aj trávenia. V skratke ide o to, že s pravidelnou fyzickou aktivitou bude celý proces chudnutia v podstatnej miere účinnejší.
Nie nadarmo sa pravidelný pohyb odporúča každému, dokonca aj tým, čo problémy s nadváhou nemajú. Ide totiž o overenú prevenciu a na druhej strane tiež overený nástroj, ako chudnúť rýchlejšie a efektívnejšie. Pod účinnou fyzickou aktivitou tak môžeme prakticky rozumieť každú činnosť, ktorá zvýši náš tep, rýchlosť metabolizmu a vyvolá potenie.

  • Účinným športom tak môžeme označiť už i len dlhšiu prechádzku, rýchlejšiu chôdzu, turistiku, beh, bicyklovanie či plávanie,… nemusíme vravieť priamo o nezvyčajných cvikoch, kolektívnom športe či permanentke do fitness centier.
  • Zo zmieneného takisto vyplýva, že cvičenie nemusí byť časovo ani finančne náročné a dá sa praktizovať aj v prípade pracovného vyťaženia či nižšieho príjmu.

plán, zošit, pero, meter, diéta, snaha schudnúť.jpg
Pohyb na čerstvom vzduchu je zdarma a verím, že doporučených 45 – 60 minút 3 x do týždňa si na akúkoľvek fyzickú aktivitu nájdeme. Samozrejme ak niekomu vyhovujú luxusnejšie a platené alternatívy, tie sú takisto vítané, ale pointou je fakt, že starať sa o rozhýbanie svojho tela nie je otázkou peňazí a aj keď možno nesúhlasíte, tak nejde ani o aktivitu, na ktorú by sa skutočne nedal nájsť čas či dostatok energie.

Podobné príspevky

Výrobky

Prečo si kúpiť skladaciu prepravku

Malé plastové prepravky sa často používajú na skladovanie malých výrobkov. Používajú sa tiež na uloženie a usporiadanie malých predmetov, ako sú hračky, kancelárske potreby a oblečenie. Malé plastové prepravky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako je kov alebo drevo. Tieto kontajnery majú ľahkú konštrukciu, ktorá uľahčuje ich premiestňovanie po mieste bez akýchkoľvek problémov. Výhodou […]

Prečítať
Výrobky

Hľadáte pleťové sérum pre vyriešenie Vašich problémov s pleťou?

Túžite aj vy po účinnom kozmetickom produkcie, ktorý by cielene zameral problém, ktorý vaša pleť práve teraz má, s ktorým bojuje a pomohol vám a vyriešiť raz a navždy, aby ste sa viac nemuseli báť toho, že v prípade akejkoľvek nedostatočnosti vašej pleti nebudete vedieť, na koho sa máte obrátiť alebo ako starostlivosti máte zabezpečiť? […]

Prečítať
Výrobky

Kvalitná izolácia domu

Chystáte sa prerábať starý dom a rozmýšľate aj nad zatepľovaním? V prvom rade vám chceme pripomenúť, že zateplenie domu je v dnešnej dobe nevyhnutné a mal by ním disponovať každý jeden rodinný dom. Nielenže nebude z vášho domu unikať teplo, čím ušetríte peniaze, no zateplenie má aj pozitívny vplyv na zdravie človeka. Ľudia v dome […]

Prečítať