by
on
under
Permalink

Ako kúpiť firmu?

Podnikanie je v dnešnej dobe veľmi obľúbená možnosť zárobku najmä pre mladých ľudí. Mnohých na podnikaní láka práve samostatnosť, to, že neplníte nikoho rozkazy, časová flexibilita či možnosť zariaďovať si všetko podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Či už chcete začať podnikať s nehnuteľnosťami alebo si otvoriť malú reštauráciu na okraji mesta, to už nechávame na vás. Pri všetkých možnostiach však musíte začať rovnakou cestou, ktorou je založenie firmy. Spravidla ide o dosť zdĺhavý proces plný vybavovania a administratívy, preto vám chceme dnes predstaviť ešte jednoduchšiu formu začiatku podnikania.

increase-productivity-in-bussiness

Firmu si netreba zakladať, ak si kúpite už založenú firmu. Predaj firmy stojí približne od 490 eur, čo je na začiatok veľmi výhodná cena. Ak sa aj vy rozhodnete ísť touto cestou, máte na výber z viacerých možností. Môžete si kúpiť novozaloženú firmu, ktoré zatiaľ nevykonávali podnikateľské činnosti, alebo si vyberiete spoločnosti s ručeným obmedzením buď s históriou alebo ako platcu DPH. Okrem toho si môžete kúpiť aj českú či maďarskú firmu, ktoré tiež doposiaľ nevykonali žiadnu podnikateľskú činnosť. Cena 490 eur, za ktorú si už môžete kúpiť vlastnú firmu zahŕňa okrem toho aj súdne poplatky, možnosť zmeny vlastníka, všetky potrebné zmluvy a dokumentácie, súhlasy vlastníkov a podpis konateľa. V podstate všetko, čo je potrebné k založeniu firmy tu máte už zarátané v cene.

online-buz

Ak ste vždy túžili mať niečo vlastné, niečo čo budete riadiť a môcť sa tým pýšiť, podnikanie je práve pre vás. Samozrejme, že na to musíte byť zodpovedný, kreatívny, cieľavedomý a mať množstvo ďalších potrebných vlastností, no najdôležitejšie je, aby vás takáto práca bavila a robili ste pre ňu čo najviac. Nebojte sa začať, a kúpte si už existujúcu firmu, čím predídete zbytočným vybavovaniam a papierom!