by
on
under
Permalink

4 stravovacie návyky, ktoré vám pomôžu schudnúť

Schudnúť môžete aj prirodzenou cestou. To znamená, že radšej zabudnite na hladovky a iné drastické diéty, ktoré vám môžu rozhádzať celý metabolizmus závažne poškodiť trávenie. Ak ste vyskúšali už všetko, no nič nezabralo, máte ešte jednu možnosť. Nemajte strach, nebudete sa musieť nijako obmedzovať, drieť v posilňovni a ani trpieť iným spôsobom. Stačí si osvojiť päť jednoduchých stravovacích návykov. Mladá usmiata žena s červeným melónom v ruke

Jedzte pravidelne

Ak nebudete jesť, nebudete ani chudnúť. Procesy v našom tele sú jednoducho trošku komplikovanejšie. Základom je to, aby ste mali presný stravovací režim, čo sa časového rozmedzia týka, medzi jednotlivými jedlami, by ste mali mať pauzu dlhú maximálne tri hodiny.

Ranný rituál

Na chudnutie vplýva i to, ako začnete svoj deň. Preto si vytvorte svoj ranný rituál, ktorý neporušíte ani cez víkend či počas sviatku. Ihneď po zobudení vypite aspoň dva decilitre čistej alebo minerálnej vody. Následne sa desať minút venujte pretiahnutiu všetkých svalov. No a teraz prichádza na rad káva, no nie tá klasická. Tú si nechajte určite na neskôr, ideálne až na čas po raňajkách. Pred nimi si však doprajte šálku kávy na chudnutie. Nezabudnite, že svoju rannú šálku zdravia, nesmiete vynechať naozaj ani raz.
Dievča v slamenom klobúku sedí za stolom, na ktorom je ovocie a zelenina
Žalúdok má byť sýty, no nie preplnený

Jedzte iba toľko, aby ste sa zasýtili. Nikdy svoj žalúdok nepreťažujte obrovským množstvom jedla naraz. Celkovo je lepšie konzumovať menšie porcie, no viackrát do dňa. takto si nebudete svoj tráviaci systém zbytočne zaťažovať a ani rozťahovať žalúdok.

Pestrosť na tanieri

Problémom väčšiny diét je, že organizmus nedostáva niektoré zložky stravy, pretože stále existujú zakázané potraviny. Na tento prístup zabudnite. Ak budete svojmu telu dodávať všetko potrebné, no v rozumných množstvách, na oplátku dostanete dokonalú postavu a poriadnu dávku zdravia.