by
on
under Nezařazené
Permalink

Tesla vidí nájdenie dostatočnej chuti na svoje najnovšie konvertibilné dlhopisy

Konvertibilné cenné papiere majú príjem a ochranu dlhopisu s nízkym výnosom, ale ponúkajú potenciál profitovať oveľa viac od skoku v cene akcií, ktorý spúšťa splácanie skôr akcií než hotovosti.

V novej zmluve, ktorá sa predáva spolu s 650 miliónmi USD v nových akciách, Tesla plánuje ponúknuť úrokovú sadzbu nižšiu ako kupón na svojom predchádzajúcom konvertibilnom predaji pred dvoma rokmi, aj keď úrokové sadzby sú dnes vo všeobecnosti vyššie. Tam je tiež vyššia bar pre využitie ceny akcií.
elektrický pohon.jpg
Investori však uviedli, že nová dohoda v skutočnosti vyzerá príťažlivo v porovnaní s existujúcimi konvertibilnými kontajnermi spoločnosti Tesla, ktoré teraz vykazujú dokonca štíhlejšie výnosy, a pretože akcie boli tak prudké, ešte nižšia šanca na dosiahnutie bohatej konverzie vlastného imania predtým, ako tieto dlhopisy dozrie nasledujúcich troch rokov.

„S týmto novým putom máte päť rokov, kým sa dlhopis nemá splatiť. Nemusia byť úspešní, nemusia zasiahnuť domov. Musia zostať v biznise, aby to za päť rokov refinancovali, “povedal Geoffrey Dancey, konateľ a manažér portfólia spoločnosti Cutler Capital Management.

Fundraising – ktorý by mohol celkovo dosiahnuť 2 miliardy USD – uvoľňuje obavy Wall Street o automobilke, ktorá sa snažila udržať ziskovosť a schopnosť prekonať pokles predaja a vybudovať nové produktové rady. Akcie, ktoré za dva roky od predaja posledného konvertibilného predaja klesli o takmer 10%, skončili vo štvrtok o viac ako 4%.model auta.jpg

Podľa obchodníka, ktorý videl predbežné marketingové materiály, bol nový prevoditeľný dlhopis s kupónom v rozpätí od 1,5% do 2,0% s prémiou za konverziu medzi 27,5% a 32,5% nad referenčnou cenou akcií spoločnosti Tesla v čase predaja. na dohodu vo štvrtok.

Aj keď sa zdá, že tieto podmienky sú pre investorov horšie, ako kupón 2,375% z konvertibilných dlhopisov vo výške 977,5 mil. USD splatných v marci 2022, je lepší ako súčasný výnos do splatnosti tohto dlhopisu v roku 2022 na úrovni približne 1%, povedal Dancey.

Posted in Nezařazené |