Tesla vidí nájdenie dostatočnej chuti na svoje najnovšie konvertibilné dlhopisy

Konvertibilné cenné papiere majú príjem a ochranu dlhopisu s nízkym výnosom, ale ponúkajú potenciál profitovať oveľa viac od skoku v cene akcií, ktorý spúšťa splácanie skôr akcií než hotovosti.

V novej zmluve, ktorá sa predáva spolu s 650 miliónmi USD v nových akciách, Tesla plánuje ponúknuť úrokovú sadzbu nižšiu ako kupón na svojom predchádzajúcom konvertibilnom predaji pred dvoma rokmi, aj keď úrokové sadzby sú dnes vo všeobecnosti vyššie. Tam je tiež vyššia bar pre využitie ceny akcií.
elektrický pohon.jpg
Investori však uviedli, že nová dohoda v skutočnosti vyzerá príťažlivo v porovnaní s existujúcimi konvertibilnými kontajnermi spoločnosti Tesla, ktoré teraz vykazujú dokonca štíhlejšie výnosy, a pretože akcie boli tak prudké, ešte nižšia šanca na dosiahnutie bohatej konverzie vlastného imania predtým, ako tieto dlhopisy dozrie nasledujúcich troch rokov.

„S týmto novým putom máte päť rokov, kým sa dlhopis nemá splatiť. Nemusia byť úspešní, nemusia zasiahnuť domov. Musia zostať v biznise, aby to za päť rokov refinancovali, “povedal Geoffrey Dancey, konateľ a manažér portfólia spoločnosti Cutler Capital Management.

Fundraising – ktorý by mohol celkovo dosiahnuť 2 miliardy USD – uvoľňuje obavy Wall Street o automobilke, ktorá sa snažila udržať ziskovosť a schopnosť prekonať pokles predaja a vybudovať nové produktové rady. Akcie, ktoré za dva roky od predaja posledného konvertibilného predaja klesli o takmer 10%, skončili vo štvrtok o viac ako 4%.model auta.jpg

Podľa obchodníka, ktorý videl predbežné marketingové materiály, bol nový prevoditeľný dlhopis s kupónom v rozpätí od 1,5% do 2,0% s prémiou za konverziu medzi 27,5% a 32,5% nad referenčnou cenou akcií spoločnosti Tesla v čase predaja. na dohodu vo štvrtok.

Aj keď sa zdá, že tieto podmienky sú pre investorov horšie, ako kupón 2,375% z konvertibilných dlhopisov vo výške 977,5 mil. USD splatných v marci 2022, je lepší ako súčasný výnos do splatnosti tohto dlhopisu v roku 2022 na úrovni približne 1%, povedal Dancey.

Podobné príspevky

Služby

Vianočný balkón

LED svetlá určite už poznáte. Posledné roky sú oveľa viac používané LED žiarovky namiesto klasických žiaroviek. Dôvod je jednoduchý. Aj keď LED žiarovky só niečo drahšie, aj tak sú žiadanejšie. Majú totiž oveľa dlhšiu životnosť, poskytujú kvalitnejšie osvetlenie a najmä sú úspornejšie. Práve preto sú nielen samotné LED žiarovky, ale všetky LED svetlá také žiadané. […]

Prečítať
Služby

Čaj z matcha lístkov

Zelený čaj patrí k obľúbeným nápojom množstva ľudí. Je chutný, ale má aj množstvo priaznivých účinkov na naše zdravie. Navyše ľudia, čo nepijú kávu môžu kofeín získať práve zo zeleného čaju. Zelený čaj vám dodá energiu, zlepší trávenie a odbúra toxíny. A teraz si predstavte, že existuje ešte lepší zelený čaj, aký si kupujete v […]

Prečítať
Web

Priebeh masáží

Erotické masáže sú určitý typ masáží, ktorý má však od bežných masáží pomerne ďaleko, pretože využíva jedinečné techniky, praktiky a má inú náplň. Najmä vďaka tomu sú populárne a veľmi vyhľadávané, a to predovšetkým mužskou časťou populácie. Tento typ masáže prináša množstvo zdravotných benefitov v prípade, že sa ho zákazník účastní pravidelne. Okrem zdravotných benefitov […]

Prečítať