Tesla vidí nájdenie dostatočnej chuti na svoje najnovšie konvertibilné dlhopisy

Konvertibilné cenné papiere majú príjem a ochranu dlhopisu s nízkym výnosom, ale ponúkajú potenciál profitovať oveľa viac od skoku v cene akcií, ktorý spúšťa splácanie skôr akcií než hotovosti.

V novej zmluve, ktorá sa predáva spolu s 650 miliónmi USD v nových akciách, Tesla plánuje ponúknuť úrokovú sadzbu nižšiu ako kupón na svojom predchádzajúcom konvertibilnom predaji pred dvoma rokmi, aj keď úrokové sadzby sú dnes vo všeobecnosti vyššie. Tam je tiež vyššia bar pre využitie ceny akcií.
elektrický pohon.jpg
Investori však uviedli, že nová dohoda v skutočnosti vyzerá príťažlivo v porovnaní s existujúcimi konvertibilnými kontajnermi spoločnosti Tesla, ktoré teraz vykazujú dokonca štíhlejšie výnosy, a pretože akcie boli tak prudké, ešte nižšia šanca na dosiahnutie bohatej konverzie vlastného imania predtým, ako tieto dlhopisy dozrie nasledujúcich troch rokov.

„S týmto novým putom máte päť rokov, kým sa dlhopis nemá splatiť. Nemusia byť úspešní, nemusia zasiahnuť domov. Musia zostať v biznise, aby to za päť rokov refinancovali, “povedal Geoffrey Dancey, konateľ a manažér portfólia spoločnosti Cutler Capital Management.

Fundraising – ktorý by mohol celkovo dosiahnuť 2 miliardy USD – uvoľňuje obavy Wall Street o automobilke, ktorá sa snažila udržať ziskovosť a schopnosť prekonať pokles predaja a vybudovať nové produktové rady. Akcie, ktoré za dva roky od predaja posledného konvertibilného predaja klesli o takmer 10%, skončili vo štvrtok o viac ako 4%.model auta.jpg

Podľa obchodníka, ktorý videl predbežné marketingové materiály, bol nový prevoditeľný dlhopis s kupónom v rozpätí od 1,5% do 2,0% s prémiou za konverziu medzi 27,5% a 32,5% nad referenčnou cenou akcií spoločnosti Tesla v čase predaja. na dohodu vo štvrtok.

Aj keď sa zdá, že tieto podmienky sú pre investorov horšie, ako kupón 2,375% z konvertibilných dlhopisov vo výške 977,5 mil. USD splatných v marci 2022, je lepší ako súčasný výnos do splatnosti tohto dlhopisu v roku 2022 na úrovni približne 1%, povedal Dancey.

Podobné príspevky

Služby

Meditujte s hudbou

Meditácia a mantry majú hlboké korene v mnohých kultúrach po celom svete. Meditačné mantry sú zvukové vzorce, slová alebo frázy, ktoré sa opakujú počas meditácie, s cieľom upokojiť myseľ a dosiahnuť vnútorný pokoj. Ich účel je prebudiť v nás hlboký zmysel a spojenie s našou vnútornou pravdou. Mantry majú schopnosť pohladiť našu myseľ a priniesť […]

Prečítať
Web

Upratovací servis Spišskej Novej Vsi

Každý z nás túži po útulnom a čistom dome, ktorý je miestom pohodlia a pokoja. Avšak, upratovanie môže byť časovo náročné. Čo ak by ste mohli mať niekoho, kto vám pomôže udržiavať poriadok vo vašom dome? V Spišskej Novej Vsi máte šťastie, pretože náš Upratovací servis GRANT hlada upratovacku Spisska nova ves, ktorá vám pomôže […]

Prečítať
Služby

Už žiadne horúčavy

Leto je časom horúceho počasia a dovoleniek. Čo ale robiť ak sa počas leta Váš dom alebo byt stane horúcim peklom? Máme pre Vás jednoduché riešenie. Zaobstarajte si klímu do svojho bytu či domu. Leto čas radosti ale aj starostí Teploty na teplomeroch stúpajú a dosahujú rekordné výšky. Horúce počasie teší prázdninujúcich školákov a dovolenkárov. […]

Prečítať