by
on
under Nezařazené
Permalink

Štúdium vás musí baviť

Niektorý chcú už od detstva študovať na vysokej škole a vidia tak svoju budúcnosť. Iným to zase nič nehovorí a pripadá im to ako strata času. Pre tých, ktorý sa rozhodnú študovať je dôležité najmä to aby ich odbor, ktorý si vybrali bavil. Možno vám to príde ako klišé, ktoré vám povie každý, no najprv si skúste prečítať tento článok. Ja sama som si toto všetko prežila a preto, by som to rada posunula ďalej. K štúdiu by ste mali mať vzťah. Nemalo by to byť len to, že chcete získať titul a ani to aby ste mali dobre platenú prácu. To vám pri žiadnom odbore nikto nezaručí.

srdce

Napredovať môžete len ak vás niečo napĺňa. Sama som zažila ako ľudia práve kvôli tomuto odchádzali zo školy. Viete, začiatky sú myslím ťažké takmer pre každého. No a práve v tých začiatkoch, keď vám nič nevychádza potrebujete niečo čo vás posunie ďalej. Ak by ma moje štúdium nebavilo už dávno by som odišla. Nemala by som silu bojovať a snažiť sa uspieť. To obzvlášť platí pri školách kde je to veľmi náročné. Keď ste úplne na dne a neviete ako ďalej, čo vám pomôže? Len to, že viete, že to je to čo chcete robiť vo svojom živote.

zoufalost

U nás to na začiatku prebiehalo asi tak, že ľudia nespravili prvé testy a začali byť sklamaný. Potom nasledovali úvahy o tom, či si vybrali dobre. To ich samozrejme oslabovalo v štúdiu a ďalej sa im nepodarilo robiť testy. Hoci študovali aj napriek tomu im to nešlo. Pre titul nie je dôležité len sedenie za knihami, je veľmi podstatné, či tomu čo študujete rozumiete. Je to niečo vo vás, čo vás predurčuje na túto prácu. Ja som to našťastie mala. Aj keď som nespravila mnoho testov a bola sklamaná, vždy som vedela, že toto je to čo chcem najviac.
Práve to mi pomohlo. Musíte mať v sebe veľmi veľké odhodlanie. Dovolím si povedať, že len málokto ho má. Samozrejme musíte si premyslieť, či sa s tým čo vyštudujete aj uplatníte. No ja osobne vám radím ísť za tým za čím vás ťahá srdce.

Posted in Nezařazené |