Ste festivalový typ? Tak by Vám nemali ujsť tie najznámejšie!

Holi, India

Ak ste milovníkom farieb, nespútanej radosti, hudby a tanca, tak tento hinduistický festival je aj pre Vás. Je veľmi obľúbený po celom svete vďaka radostnej a krásnej atmosfére. Hlavnou témou osláv je víťazstvo dobra nad zlom a vítanie jari. Festival farieb, ako je tiež nazývaný, má niekoľko častí. Počas jednej sa ľudia ohadzujú farebnými guľami.

koncet

Kvitnutie čerešní, Japonsko

Známy aj ako Sakura Matsuri. Čerešňový kvet je symbolom Japonska a preto sa počas krátkej doby jeho kvitnutia konajú po celej krajine oslavy. Ak plánuje návštevu Japonska počas tohto krátkeho obdobia, vždy sa dopredu informujte, kedy sa v daný rok predpokladá kvitnutie stromov. No a, aby ste našli tie najkrajšie miesta, vyberte sa napríklad miest ako Tokio, Kjoto, Sinjuku Gyoen.

Karneval v Rio deJanerio, Brazília

Suverénne jeden z najznámejších svetových festivalov. Ide o najväčší festival na svete. Trvá týždeň, po ňom nasleduje pôst. Počas tohto jedného týždňa ho každý deň navštívi približne 2 milióny návštevníkov. Na uliciach sa konajú sprievody, predstavenia, farebné prehliadky. Navyše, každá mestská časť má svoju vlastnú party. Nakoľko v Riu je 300 mestských častí, ide v skutku o mega párty, ktorú by ste ako milovník festivalov aspoň raz v živote zažiť!

oslava

La Tomatina, Španielsko

Ak sa sem chystáte, pekné a nové oblečenie určite nechajte na hotely. Domáci sa totiž ohadzujú paradajkami. Ide o staré, pomaly hnijúce paradajky, ktoré už nie sú určené na konzumáciu. Po tomto dni, keď prebiehajú paradajkové boje nasleduje ešte týždeň plný osláv.

Oktoberfest, Nemecko

Hlavne známy ako pivný festival, kde si každý milovník piva príde na svoje. Navštívi ho približne 6 miliónov ľudí každý rok. Okrem piva si návštevníci pochutnajú na bavorskej kuchyni. Festivalom sprevádzajú hudobné kapely, rôzne vystúpenia a k dispozícii je aj lunapark.

Podobné príspevky

Služby

Meditujte s hudbou

Meditácia a mantry majú hlboké korene v mnohých kultúrach po celom svete. Meditačné mantry sú zvukové vzorce, slová alebo frázy, ktoré sa opakujú počas meditácie, s cieľom upokojiť myseľ a dosiahnuť vnútorný pokoj. Ich účel je prebudiť v nás hlboký zmysel a spojenie s našou vnútornou pravdou. Mantry majú schopnosť pohladiť našu myseľ a priniesť […]

Prečítať
Web

Upratovací servis Spišskej Novej Vsi

Každý z nás túži po útulnom a čistom dome, ktorý je miestom pohodlia a pokoja. Avšak, upratovanie môže byť časovo náročné. Čo ak by ste mohli mať niekoho, kto vám pomôže udržiavať poriadok vo vašom dome? V Spišskej Novej Vsi máte šťastie, pretože náš Upratovací servis GRANT hlada upratovacku Spisska nova ves, ktorá vám pomôže […]

Prečítať
Služby

Už žiadne horúčavy

Leto je časom horúceho počasia a dovoleniek. Čo ale robiť ak sa počas leta Váš dom alebo byt stane horúcim peklom? Máme pre Vás jednoduché riešenie. Zaobstarajte si klímu do svojho bytu či domu. Leto čas radosti ale aj starostí Teploty na teplomeroch stúpajú a dosahujú rekordné výšky. Horúce počasie teší prázdninujúcich školákov a dovolenkárov. […]

Prečítať