by
on
under Nezařazené
Permalink

Prečo staviť na second hand?

Kupovať oblečenie z druhej ruky už nie je len pre ľudí, ktorí chcú ušetriť. V sekáčoch nakupujú už aj známe osobnosti. Kým kedysi sme v týchto obchodoch nachádzali len zničené obnosené kúsky, dnes v nich nájdeme aj značkové nenosené oblečenie zo starších kolekcií.

oblečení

Kedy sa vybrať do sekáča?
Sekáč zrejme nebude tým vhodným miestom, ak hľadáte nejaký konkrétny kúsok. Vtedy sa radšej vyberte do butiku, kde vám budú vedieť poradiť a nájdete tam množstvo oblečenia vo všetkých konfekčných veľkostiach. Nakupovanie v sekáči je ale zábavou. Nikdy neviete, čo tu nájdete. Ak vás postihla mánia nakupovania a chcete si len urobiť radosť nejakým novým kúskom do vášho šatníka, navštívte second hand. Nesmiete byť v časovej tiesni. Návšteva sekáča vám zaberie síce viac času, pretože je potrebné sa prehrabať vo veľkom množstve rôznorodého oblečenia, kým nájdete kúsok, ktorý by vám mohol štýlovo i konfekčne sedieť, ušetrí však vašu peňaženku.

Každý kúsok je originál
            A to je jeden z dôvodov, prečo second hand tak radi navštevujeme. Je totiž veľmi málo pravdepodobné, že na ulici stretnete ďalších desať ľudí v rovnakom svetri. V sekáči nájdete množstvo zaujímavých kúskov. Pri niektorých možno budete dlho uvažovať, ako ich správne skombinovať, ale výsledok bude stáť určite za to. POZOR! V sekáčoch nájdete množstvo oblečenia takmer zadarmo. Aj tak si však rozmyslite, či danú vec budete určite nosiť. Nízka cena totiž nabáda kupovať všetko za radom. Ak si však nie ste istý, nechajte radšej módnu vychytávku pre niekoho iného.

hippie

Radosť z nákupu
            Každý, kto pravidelne nakupuje v sekáčoch, to robí aj kvôli výbornému pocitu z kúpy. Pravdou je, že v tomto druhu obchodov nájdete aj množstvo staromódneho oblečenia. Ak však medzi hŕbou nepoužiteľných vecí nájdete nejaký krásny kúsok, spraví vám to ešte väčšiu radosť ako nákup v značkovom obchode. Ak milujete retro módu, prípadne ste radi originálny a radi vytvárate v móde netradičné kombinácie, určite si nákupy v sekáčoch zamilujete.

Posted in Nezařazené |