Podnikajte v zahraničí


NEMECKO
Začneme hneď zhurta, a to krajinou, kde je trh veľmi náročný a predovšetkým enormne konkurencie chtivý. V porovnaní so Slovenskou republikou je nemecký trh oveľa komplikovanejší, no to je asi každému jasné. Preto je najlepšie sa poradiť s niekým, kto má v tomto druhu zahraničného nemeckého podnikania skúsenosti. A určite je potrebné mať pri sebe nemeckého daňového poradcu.
dolary a kufřík
Čo sa týka mentality ľudí, Nemci sú oproti nám oveľa viac formálni a konzervatívnejší, preto je potrebné dávať si pozor na správnu komunikáciu. Nemčina je určite veľkým plusom. Hlavne v dnešnej dobe, kedy väčšina ľudí rozpráva po anglicky a na nemčinu sa prirodzene zabúda. Na nich to jednoznačne zapôsobí.
 Apple jako pracovní nástroj
RAKÚSKO
Rakúsko je nám veľmi blízke, hlavne preto, lebo je v podstate hneď za rohom. Okrem toho je, podobne ako Nemecko, veľmi ekonomicky silné. Do podnikania v tejto krajine by ste určite nemali ísť nepripravený, preto sa jednoznačne zúčastnite podnikateľského stretnutia alebo veľtrhu, poprípade sa obráťte na agentúru.

Narozdiel od Nemcov sú Rakúšania oveľa viac bezprostrední. Taktiež na nich zapôsobíte dobrou nemčinou (rakúska nemčina je trochu odlišnejšia od nemeckej, no nie je to problém), ale sú zvyknutí aj na anglický jazyk, keďže ich ročne navštevuje veľa turistov.
 globální podnikání
ČESKO
Česká republika je pre nás určite veľmi lákavou možnosťou pre podnikanie, hlavne pre blízkosť a v podstate neexistujúce jazykové bariéry. Životná úroveň je v Českej republike na oveľa vyššej úrovni ako u nás, preto sa pre mnohých podnikateľov stáva veľmi obľúbenou alternatívou zahraničného podnikania. U našich bratov Čechov sa dokonca nestretnete ani s veľkými rozdielmi, čo sa týka napríklad zdokladovania.

Rovnaké dokumenty a doklady, ktoré potrebujete u nás, potrebujete aj tam. Ďalšou obrovskou výhodou je príbuzná mentalita, hoci nás Česi často označujú za oveľa výbušnejších a spontánnejších ako sú oni.

Podobné príspevky

Web

Upratovací servis Spišskej Novej Vsi

Každý z nás túži po útulnom a čistom dome, ktorý je miestom pohodlia a pokoja. Avšak, upratovanie môže byť časovo náročné. Čo ak by ste mohli mať niekoho, kto vám pomôže udržiavať poriadok vo vašom dome? V Spišskej Novej Vsi máte šťastie, pretože náš Upratovací servis GRANT hlada upratovacku Spisska nova ves, ktorá vám pomôže […]

Prečítať
Služby

Vianočný balkón

LED svetlá určite už poznáte. Posledné roky sú oveľa viac používané LED žiarovky namiesto klasických žiaroviek. Dôvod je jednoduchý. Aj keď LED žiarovky só niečo drahšie, aj tak sú žiadanejšie. Majú totiž oveľa dlhšiu životnosť, poskytujú kvalitnejšie osvetlenie a najmä sú úspornejšie. Práve preto sú nielen samotné LED žiarovky, ale všetky LED svetlá také žiadané. […]

Prečítať
Služby

Čaj z matcha lístkov

Zelený čaj patrí k obľúbeným nápojom množstva ľudí. Je chutný, ale má aj množstvo priaznivých účinkov na naše zdravie. Navyše ľudia, čo nepijú kávu môžu kofeín získať práve zo zeleného čaju. Zelený čaj vám dodá energiu, zlepší trávenie a odbúra toxíny. A teraz si predstavte, že existuje ešte lepší zelený čaj, aký si kupujete v […]

Prečítať