by
on
under Nezařazené
Permalink

Nové rozohranie v prehliadači Google


Spoločnosť Google prichádza s novým rozohranie Duplex ktoré by mala množstvo nový funkcií a lepšie, novšie nastavenia. Toto rozohranie si môžete zmeniť z klasického rozohranie do rozohrania Duplex vo vývojárskej verzii vo svojom smartphone alebo tablete.

google
 
·         Všetko však zatiaľ stojí len na prvotnej vývojárskej verzii ktorá nie je až tak otestovala ale za vyskúšanie nič nedáte. Podstatné nemusíte ísť len do nastavení a zaškrknúť pár políčok ktoré Vám zmenia klasické rozohranie.. Stačí ak si do www riadka zadáte odkaz : chrome://flags#enable-chrome-duplex a už len povolíte rozohranie tlačidlom enable. Potom prehliadač len reštartujte a nové rozohranie mate aktivované. Toto rozohranie si môžete aktivovať vo všetkých zariadeniach smartphonoch a tabletoch . Aj keď Duplex zatiaľ nie je na 100 percent funkčný ,  určite stojí za vyskúšanie..

prohlížeč
 
Hneď ako sa dostanete do rozohranie uvidíte upozornenie kde je písane že ide o experimentálne rozohranie a že môžete prísť o všetko údaje o prehliadaní. Ak chcete vedieť aké zmeny sa udiali otvorte si znova prehliadač Google. Zadajte napríklad stránku Google.sk a do vyhľadávanie si zadajte napríklad názov svojej obľúbenej skladby alebo interpreta. . Hneď ako prvé uvidíte že sa Vám všade zobrazujú farebné čiary. Neviem čo tieto čiary znamenajú , ale asi pôjde o rozdelenie výsledkov vyhľadávania. Vo výsledkoch vyhľadávania sa Vám zobrazili aj videa. Ako môžete vidieť pri tlačidle Play sa zobrazil farebný trojuholník ktorý má za úlohu aby Vás naviedol na spustenie videa. Ďalšie funkcie som  si už nevšimol, no možno ich tam pár nájdete. Či ide len o čiary ktoré majú navádzať na zobrazenie stránky alebo majú rozšírené funkcie nie je známe.  

www
 
·         Ak sa Vám rozohranie Duplex nepáči , nastavenie môžete zmeniť rovnakou cestou ako pri aktivácii. Znova zadáte do prehliadača túto adresu chrome://flags#enable-chrome-duplex a namiesto enable začiarknete disabled. Potom už len stačí ak znova reštartujte prehliadač a všetko sa vráti späť do normálneho klasického prehliadača. 

Posted in Nezařazené |