Neverte v zázraky na počkanie

Životná skúsenosť ma naučila, že nič veru v živote nie je zadarmo. Nič nám samé nespadne do lona. Žiadna trvácna hodnota sa nedá získať bez nášho pričinenia.

Iba to, čo si vytvoríme my si vieme aj naozaj vážiť. Áno, určite poteší aj prípadná pomoc, alebo finančná výhra, celý život z toho ale nevystačíme.

dieta

  • Neverím vo výhru v lotérii. Matematická pravdepodobnosť úspechu je totiž minimálna. Považujem sa za človeka racionálneho a takto sa snaží vychovávať aj svoje deti. Cit a rozum musia byť ruka v ruke na prvom mieste.

Pred časom mi priateľka ponúkla možnosť skvelej investícii. Za pár mesiacov sa malo zhodnotiť peniaze o 35%. Vysmiala som ju, odhovárala som ju, nepochodila som. Včera u mňa doma plakala, že prišla o peniaze. Čo na to povedať ? Aj som ju ľutovala, aj som na ňu nadávala, že ma veru nepočúvla. Ľudia sa nepoučili z BMG, že peniaze sa nadajú získať iba tak. Nepoučia sa, že isté peniaze sú iba tie, ktoré dostanem za reálne vykonanú prácu.

Ono je to tak vlastne zo všetkým- nič sa nezrodí, nepríde iba tak !
Ak raz má človek tendenciu podľahnúť klamu, málokedy sa z toho dostane. Príkladom je moja priateľka, ktorá verí všetkému a vždy a zvlášť keď sa to predsa dozvie z médií. Reklama, mocná to čarodejnica, zapôsobila na ňu. Tabletky na chudnutie boli tou najpotrebnejšou vecou, ktorú súrne potrebovala veru zakúpiť. Nie jedno balenie- rovno 3 balenia. Skvelá akcia to vraj bola.

  • Ani náhodou si nedala povedať, že bez pohybu a zmeny stravovacích návykov,výsledok veru nepríde. Večer som ju navštívila a ona mi celá rozradostená povedala o svojej kúpe a krájala si pri tom na lopáriku slaninku. Či som sa len nasmiala ! Urobila som jej z toho fotografiu a pri ďalšej návšteve jej ju pripnem k tabletkám.

hubnutí

Ani v tomto, ani žiadnom inom prípade sa zázraky nekonajú na počkanie. Nekoná sa ani ten zázrak, žeby sa priateľka zmenila. Je skrátka nepoučiteľná v tomto smere. Inak je to zlatá, dobrosrdečná a veselá kopa. Mám ju rada takú ako je. Asi by som na nej nič nemenila. Slúžia pre moje deti ako skvelý príklad zlatej, ale nepoučiteľnej osoby.

Podobné príspevky

Web

Upratovací servis Spišskej Novej Vsi

Každý z nás túži po útulnom a čistom dome, ktorý je miestom pohodlia a pokoja. Avšak, upratovanie môže byť časovo náročné. Čo ak by ste mohli mať niekoho, kto vám pomôže udržiavať poriadok vo vašom dome? V Spišskej Novej Vsi máte šťastie, pretože náš Upratovací servis GRANT hlada upratovacku Spisska nova ves, ktorá vám pomôže […]

Prečítať
Služby

Vianočný balkón

LED svetlá určite už poznáte. Posledné roky sú oveľa viac používané LED žiarovky namiesto klasických žiaroviek. Dôvod je jednoduchý. Aj keď LED žiarovky só niečo drahšie, aj tak sú žiadanejšie. Majú totiž oveľa dlhšiu životnosť, poskytujú kvalitnejšie osvetlenie a najmä sú úspornejšie. Práve preto sú nielen samotné LED žiarovky, ale všetky LED svetlá také žiadané. […]

Prečítať
Služby

Čaj z matcha lístkov

Zelený čaj patrí k obľúbeným nápojom množstva ľudí. Je chutný, ale má aj množstvo priaznivých účinkov na naše zdravie. Navyše ľudia, čo nepijú kávu môžu kofeín získať práve zo zeleného čaju. Zelený čaj vám dodá energiu, zlepší trávenie a odbúra toxíny. A teraz si predstavte, že existuje ešte lepší zelený čaj, aký si kupujete v […]

Prečítať