Nemrznime počas decembrových nocí

Na trhu je množstvo materiálov, ktoré môžu vyplniť prikrývku či vankúš. Aké sú výhody a nevýhody týchto jednotlivých materiálov a ako sa treba o ne starať?

Perinbaba alebo bambusová džungla?
Prikrývka z bavlnydokáže sať veľa vlhkosti a teda je vhodná pre tých, ktorí sa často v noci potia. Aby túto funkciu plnila stále, treba ju občas dať vyvetrať na čerstvý vzduch napríklad na balkón alebo terasu.

ovce

Príjemné a teplé posteľné prikrývky naplnené perím sú nanajvýš komfortné a zaručene Vás zahrejú. Jedinou ich nevýhodou je to, že perie je alergén a nie každý ho dobre znáša. Tieto periny by sa mali každý deň ponatriasať a vyvetrať. Vyhýbajte sa priamemu slnku alebo hmle, perie by mohlo stvrdnúť, alebo by sa vytvorili až chuchvalce. Odneste ich raz za 3-5 rokov do čistiarne. V žiadnom prípade ich neperte doma!

Prikrývky z umelého vlákna a mikrovlákna nevyžadujú veľa starostlivosti a sú o dosť lacnejšie ako tie prírodné, organické. Vyznačujú sa veľkou elasticitou a svoj tvar si zachovajú aj pri častom praní. Nezapáchajú a nenasávajú pot a zostávajú tak dlhú dobu svieže.

Vlnená prikrývkamá tú vlastnosť, že Vaše telo odizoluje od tepla a chladu a perfektne zabsorbuje vlhkosť. Ovčia vlna má taktiež blahodarný vplyv na pokožku. Tak isto ako perie je aj ovčia vlna alergén a je náročnejšia na starostlivosť. Tieto prikrývky by sa nemali vôbec natriasať a vyžadujú si každodenné vetranie. Každé 4 roky ich odneste do čistiarne (napriek tomu, že „strižná vlna“ má samočistiace schopnosti).

bambus

Čoraz väčšej obľube sa pri výrobe vankúšov a prikrývok teší bambus. Na trhu, bohužiaľ existuje veľa falzifikátou, a preto je ťažké nájsť naozaj vysokokvalitný produkt. Bambus je ľahký a vzdušný a je vhodný pre ľudí s alergiou na vlnu. Znovu ho treba vetrať a dá sa prať v práčke na 60°C s použitím pracieho prostriedku na jemnú bielizeň.

budík

Materiál, ktorý nedokáže skoro vôbec udržať teplo a vyznačuje sa ľahkosťou a jemnosťou je obľúbený hodváb. Hodí sa skôr na leto. Avšak, nespotíte sa pod ním! Je vzdušný, antibakteriálny a vytvára hygienické podmienky pre Váš spánok. Každé ráno ho vetrajte a  čistite ho iba v čistiarni raz za 2-3 roky.     

Podobné príspevky

Služby

Vianočný balkón

LED svetlá určite už poznáte. Posledné roky sú oveľa viac používané LED žiarovky namiesto klasických žiaroviek. Dôvod je jednoduchý. Aj keď LED žiarovky só niečo drahšie, aj tak sú žiadanejšie. Majú totiž oveľa dlhšiu životnosť, poskytujú kvalitnejšie osvetlenie a najmä sú úspornejšie. Práve preto sú nielen samotné LED žiarovky, ale všetky LED svetlá také žiadané. […]

Prečítať
Služby

Čaj z matcha lístkov

Zelený čaj patrí k obľúbeným nápojom množstva ľudí. Je chutný, ale má aj množstvo priaznivých účinkov na naše zdravie. Navyše ľudia, čo nepijú kávu môžu kofeín získať práve zo zeleného čaju. Zelený čaj vám dodá energiu, zlepší trávenie a odbúra toxíny. A teraz si predstavte, že existuje ešte lepší zelený čaj, aký si kupujete v […]

Prečítať
Web

Priebeh masáží

Erotické masáže sú určitý typ masáží, ktorý má však od bežných masáží pomerne ďaleko, pretože využíva jedinečné techniky, praktiky a má inú náplň. Najmä vďaka tomu sú populárne a veľmi vyhľadávané, a to predovšetkým mužskou časťou populácie. Tento typ masáže prináša množstvo zdravotných benefitov v prípade, že sa ho zákazník účastní pravidelne. Okrem zdravotných benefitov […]

Prečítať