Nemrznime počas decembrových nocí

Na trhu je množstvo materiálov, ktoré môžu vyplniť prikrývku či vankúš. Aké sú výhody a nevýhody týchto jednotlivých materiálov a ako sa treba o ne starať?

Perinbaba alebo bambusová džungla?
Prikrývka z bavlnydokáže sať veľa vlhkosti a teda je vhodná pre tých, ktorí sa často v noci potia. Aby túto funkciu plnila stále, treba ju občas dať vyvetrať na čerstvý vzduch napríklad na balkón alebo terasu.

ovce

Príjemné a teplé posteľné prikrývky naplnené perím sú nanajvýš komfortné a zaručene Vás zahrejú. Jedinou ich nevýhodou je to, že perie je alergén a nie každý ho dobre znáša. Tieto periny by sa mali každý deň ponatriasať a vyvetrať. Vyhýbajte sa priamemu slnku alebo hmle, perie by mohlo stvrdnúť, alebo by sa vytvorili až chuchvalce. Odneste ich raz za 3-5 rokov do čistiarne. V žiadnom prípade ich neperte doma!

Prikrývky z umelého vlákna a mikrovlákna nevyžadujú veľa starostlivosti a sú o dosť lacnejšie ako tie prírodné, organické. Vyznačujú sa veľkou elasticitou a svoj tvar si zachovajú aj pri častom praní. Nezapáchajú a nenasávajú pot a zostávajú tak dlhú dobu svieže.

Vlnená prikrývkamá tú vlastnosť, že Vaše telo odizoluje od tepla a chladu a perfektne zabsorbuje vlhkosť. Ovčia vlna má taktiež blahodarný vplyv na pokožku. Tak isto ako perie je aj ovčia vlna alergén a je náročnejšia na starostlivosť. Tieto prikrývky by sa nemali vôbec natriasať a vyžadujú si každodenné vetranie. Každé 4 roky ich odneste do čistiarne (napriek tomu, že „strižná vlna“ má samočistiace schopnosti).

bambus

Čoraz väčšej obľube sa pri výrobe vankúšov a prikrývok teší bambus. Na trhu, bohužiaľ existuje veľa falzifikátou, a preto je ťažké nájsť naozaj vysokokvalitný produkt. Bambus je ľahký a vzdušný a je vhodný pre ľudí s alergiou na vlnu. Znovu ho treba vetrať a dá sa prať v práčke na 60°C s použitím pracieho prostriedku na jemnú bielizeň.

budík

Materiál, ktorý nedokáže skoro vôbec udržať teplo a vyznačuje sa ľahkosťou a jemnosťou je obľúbený hodváb. Hodí sa skôr na leto. Avšak, nespotíte sa pod ním! Je vzdušný, antibakteriálny a vytvára hygienické podmienky pre Váš spánok. Každé ráno ho vetrajte a  čistite ho iba v čistiarni raz za 2-3 roky.     

Podobné príspevky

Služby

Meditujte s hudbou

Meditácia a mantry majú hlboké korene v mnohých kultúrach po celom svete. Meditačné mantry sú zvukové vzorce, slová alebo frázy, ktoré sa opakujú počas meditácie, s cieľom upokojiť myseľ a dosiahnuť vnútorný pokoj. Ich účel je prebudiť v nás hlboký zmysel a spojenie s našou vnútornou pravdou. Mantry majú schopnosť pohladiť našu myseľ a priniesť […]

Prečítať
Web

Upratovací servis Spišskej Novej Vsi

Každý z nás túži po útulnom a čistom dome, ktorý je miestom pohodlia a pokoja. Avšak, upratovanie môže byť časovo náročné. Čo ak by ste mohli mať niekoho, kto vám pomôže udržiavať poriadok vo vašom dome? V Spišskej Novej Vsi máte šťastie, pretože náš Upratovací servis GRANT hlada upratovacku Spisska nova ves, ktorá vám pomôže […]

Prečítať
Služby

Už žiadne horúčavy

Leto je časom horúceho počasia a dovoleniek. Čo ale robiť ak sa počas leta Váš dom alebo byt stane horúcim peklom? Máme pre Vás jednoduché riešenie. Zaobstarajte si klímu do svojho bytu či domu. Leto čas radosti ale aj starostí Teploty na teplomeroch stúpajú a dosahujú rekordné výšky. Horúce počasie teší prázdninujúcich školákov a dovolenkárov. […]

Prečítať