by
on
under Nezařazené
Permalink

Najdrahšie platení volejbalisti

Na Slovensku nie je veľa profesionálnych hráčov v porovnaní s inými krajinami, ktorých „práca“ je volejbal. Sú to hráči niektorých extraligových klubov. Vo svete však hráčske platy najlepších mužov sú vysoké sumy. Pozrime sa na najvyššie z nich.

volejbal

1. Wilfredo Leon – 1 400 000 $
Najviac plateným hráčom sveta v roku 2018 je Wilfredo Leon. Vo veku 23 rokov je tiež najmladší hráč z 10 najviac platených volejbalistov. Leon je naturalizovaný poliak, pôvodom z Kuby. Hrá za ruský klub Zenit Kazaň, v národnom tíme Kuby hral v rokoch 2007 až 2012. Volejbal začal hrať keď mal sedem rokov a jeho prvým trénerom bola jeho mama. Spoluhráči si ho chvália pre jeho bujnosť a priateľskosť.

2. Earvin N\’Gapeth – 1 350 000 $
Tento Francúz pôsobí v talianskom klube Perugia. Má 26 rokov a meria „len“ 194 cm. Jeho otec, Eric, pochádza z Kamerunu a bol taktiež profesionálnym volejbalovým hráčom. Hoci je ešte mladý, má skúsenosti so spormi. V decembri 2014 dostal na tri mesiace pozastavenie výkon po boji v nočnom klube. V nasledujúcom roku sa dostal do problémov po napadnutí vlakového sprievodcu na železničnej stanici.

3. Bartosz Kurek – 1 100 000 $
Bartosz Kurek je dvadsaťosemročný poľský volejbalový hráč, ktorý hrá za poľský národný tím, ako aj turecký klubový tím Ziraat Bankası Ankara. Zúčastnil sa posledných dvoch olympijských hier (v rokoch 2012 a 2016) a získal mnohé ocenenia a majstrovstvá vo svojej dosť mladej kariére. Naneštastie, počas prvých pár rokov svojej kariéry bol pozoruhodný pre hranie v tom istom tíme ako jeho vlastný otec. V mladosti hrával hlavne basketbal, ale po čase prepol na volejbal. Jeho priateľka je tiež úspešná volejbalová hráčka.

volejbalový míč

4 .Robertlandy Simón – 967 000 $
Pochádza z Guantánama na Kube. Okrem reprezentácie pôsobí v brazílskom klube Sada Cruzeiro. Má 30 rokov a meria 208 centimetrov. Aj pre túto výšku pôsobí na pozícii blokár.

Posted in Nezařazené |