Najdrahšie platení volejbalisti

Na Slovensku nie je veľa profesionálnych hráčov v porovnaní s inými krajinami, ktorých „práca“ je volejbal. Sú to hráči niektorých extraligových klubov. Vo svete však hráčske platy najlepších mužov sú vysoké sumy. Pozrime sa na najvyššie z nich.

volejbal

1. Wilfredo Leon – 1 400 000 $
Najviac plateným hráčom sveta v roku 2018 je Wilfredo Leon. Vo veku 23 rokov je tiež najmladší hráč z 10 najviac platených volejbalistov. Leon je naturalizovaný poliak, pôvodom z Kuby. Hrá za ruský klub Zenit Kazaň, v národnom tíme Kuby hral v rokoch 2007 až 2012. Volejbal začal hrať keď mal sedem rokov a jeho prvým trénerom bola jeho mama. Spoluhráči si ho chvália pre jeho bujnosť a priateľskosť.

2. Earvin N\’Gapeth – 1 350 000 $
Tento Francúz pôsobí v talianskom klube Perugia. Má 26 rokov a meria „len“ 194 cm. Jeho otec, Eric, pochádza z Kamerunu a bol taktiež profesionálnym volejbalovým hráčom. Hoci je ešte mladý, má skúsenosti so spormi. V decembri 2014 dostal na tri mesiace pozastavenie výkon po boji v nočnom klube. V nasledujúcom roku sa dostal do problémov po napadnutí vlakového sprievodcu na železničnej stanici.

3. Bartosz Kurek – 1 100 000 $
Bartosz Kurek je dvadsaťosemročný poľský volejbalový hráč, ktorý hrá za poľský národný tím, ako aj turecký klubový tím Ziraat Bankası Ankara. Zúčastnil sa posledných dvoch olympijských hier (v rokoch 2012 a 2016) a získal mnohé ocenenia a majstrovstvá vo svojej dosť mladej kariére. Naneštastie, počas prvých pár rokov svojej kariéry bol pozoruhodný pre hranie v tom istom tíme ako jeho vlastný otec. V mladosti hrával hlavne basketbal, ale po čase prepol na volejbal. Jeho priateľka je tiež úspešná volejbalová hráčka.

volejbalový míč

4 .Robertlandy Simón – 967 000 $
Pochádza z Guantánama na Kube. Okrem reprezentácie pôsobí v brazílskom klube Sada Cruzeiro. Má 30 rokov a meria 208 centimetrov. Aj pre túto výšku pôsobí na pozícii blokár.

Podobné príspevky

Služby

Meditujte s hudbou

Meditácia a mantry majú hlboké korene v mnohých kultúrach po celom svete. Meditačné mantry sú zvukové vzorce, slová alebo frázy, ktoré sa opakujú počas meditácie, s cieľom upokojiť myseľ a dosiahnuť vnútorný pokoj. Ich účel je prebudiť v nás hlboký zmysel a spojenie s našou vnútornou pravdou. Mantry majú schopnosť pohladiť našu myseľ a priniesť […]

Prečítať
Web

Upratovací servis Spišskej Novej Vsi

Každý z nás túži po útulnom a čistom dome, ktorý je miestom pohodlia a pokoja. Avšak, upratovanie môže byť časovo náročné. Čo ak by ste mohli mať niekoho, kto vám pomôže udržiavať poriadok vo vašom dome? V Spišskej Novej Vsi máte šťastie, pretože náš Upratovací servis GRANT hlada upratovacku Spisska nova ves, ktorá vám pomôže […]

Prečítať
Služby

Už žiadne horúčavy

Leto je časom horúceho počasia a dovoleniek. Čo ale robiť ak sa počas leta Váš dom alebo byt stane horúcim peklom? Máme pre Vás jednoduché riešenie. Zaobstarajte si klímu do svojho bytu či domu. Leto čas radosti ale aj starostí Teploty na teplomeroch stúpajú a dosahujú rekordné výšky. Horúce počasie teší prázdninujúcich školákov a dovolenkárov. […]

Prečítať