by
on
under
Permalink

Leto je plné zábavy


No, tak čo je za tým? Je to naozaj nejaké záhadné miznutie času počas prázdninových dní alebo počas letných slnečných dní? Všimli by sme si niečo také, keby nám naozaj mizli minúty alebo hodiny z dňa?
Keď je človek doma, tak má pocit, že nespraví ani toľko vecí, koľko spraví vtedy, keď nie je doma. Je to naozaj tak, pretože keď človek príde domov z práce je ešte nútený fungovať ďalej. Keď nespraví danú vec hneď, tak ju už potom pravdepodobne nespraví. Naopak, keď je doma, tak si danú záležitosť, povinnosť môže odložiť na neskôr a vykonať ju až potom. Veď je predsa doma a myslí si, že má k dispozícii kopu času. To nie je žiadne záhadné miznutie času, ale normálne fungovanie lenivého človeka, ktorý je tak stvorený od prírody.molo.jpg
A to nie je všetko.
Počas leta máme väčšinou tendenciu plánovať výlety na každý jeden víkend. Žiadny víkend teda nestrávime doma a cez týždeň plánujeme, čo budeme robiť cez víkend. Potom tieto týždne letia neuveriteľne rýchlo, lebo stále každý týždeň sa tešíme na ďalší a ďalší víkend. Aj keď ste práve vy doma, tak blízki ľudia alebo priatelia, s ktorými chcete stráviť čas majú čas len cez víkendy. A preto sú tieto dni také krátke. No tešíme sa na ne ako nikdy.
Leto je najkrajšie obdobie roka. Všetko je také veselé, ľudia viac míňajú, ľudia sú opálení, hnedí a majú sa radi. Viac sa zabávajú, randia, hľadajú si letné lásky… A mnoho iných aktivít, na ktoré nemávame čas počas bežného roka sa deje práve cez leto. Máme toľko záujmov a záľub, že nie je čas na celkové vnímanie času.
Práve leto sa minie najrýchlejšie zo všetkých ročných období tak si ho užite ako ešte nikdy v živote. Vaše spomienky sú niečo, čo vám nikto nikdy nezoberie. louka.jpg
Letné obdobie je priam čarovné a magické, no žiadne miznutie času sa nedeje. Jednoducho máme príliš veľa vecí na starosti a na pláne, že si ani nestihneme všímať, že už sa kráti. Že už sa míňajú jeho dni a neostáva nám veľa času dovolenky.