Kitty Hawk predstavil svoje tretie elektrické lietadlo Heaviside z dosahom 160 kilometrov

Kitty Hawk predstavil svoje tretie lietadlo, ktoré je zhruba stokrát tichšie ako vrtuľník a môže prejsť 88,5 km zo San Jose do San Francisca asi za 15 minút. Má jednu tretinu veľkosti lietadla Cessna. Kitty Hawk je mama v oblasti technických špecifikácii okolo batérie a pohonnej jednotky lietadiel. Je oranžovo- čierny, má osem rotorov, ktoré pomáhajú poháňať jeho schopnosti vertikálneho vzletu pristátia (VTOL).Lietadlo v oblakoch.jpg
Ďalšia pozitívna vec je, že nie je hlučné. Vrtuľník s výškou 457,2 emituje asi 80 dBA, zatiaľ čo Heaviside vydáva iba 38 dBA. Ide o to, že namiesto toho, aby mestská letecká taxislužba využívala hlučné vrtuľníky, prečo namiesto toho nepoužiť tiché elektrické lietadlá Kitty Hawk ?
Spoločnosť nič nepovedala o svojich plánoch výroby, až nedávno oznámili, že spolupracujú s Boeingom na vývoji svojich čiastočne autonómnych lietajúcich taxíkov. V minulom roku predstavili jednomiestny The Flyer a dvojmiestny Cora. Chcú sa tiež spojiť so spoločnosťou Air New Zealand, aby v tejto krajine nakoniec spustili taxi služby.
Dosah 100 kilometrov by bol neuveriteľným prielomom pre elektrický let. Lietanie vyžaduje tonu energie a v súčasnosti hmotnosť batérii predstavuje komplikácie pre zdvih. Technológia, ktorá umožňuje spoločnosti Tesla vytlačiť dolet 300 kilometrov z modelu 3 alebo Chevy, nestačí na pohon viac ako dvojmiestného lietadla s dojazdom obmedzeným na niekoľko kilometrov.Taxi služba.jpg
Heaviside bude veľmi malé, The Flyer môže niesť iba jednu osobu, Cora dve.
Do modelu Heaviside sa zmestí iba jeden pilot, ktorý vyvoláva otázky o životaschopnosti celej zostovy osobného taxíka.
Kitty Hawk má niekoľko vysoko postavených konkurentov v rodiacom sa priestore lietajúceho taxíka. Najvýznamnejší je Uber, ktorý plánuje začať testovacie lety svojej vlastnej služby Uber Air v roku 2020, s komerčným spustením plánovaným na rok 2023. Lilium začiatkom tohto roka dokončil skúšobný let svojich vlastných päťmiestnych lietadiel.