by
on
under Nezařazené
Permalink

Kam na výlet?

To, že na Slovensku máme množstvo prekrásnych miest vie každý. Či už sa zaujímate o turistiku, oddychovanie v aquaparkoch či kúpeľoch alebo hľadáte zábavu pre deti, internetové stránky vám ponúknu množstvo tipov na trávenie voľného času mimo domova. Slovensko ponúka výlety v každej časti krajiny. V posledných rokoch sa vo veľkom rozšíril trend vyhliadkových veží. Po tom ako takéto stavby spolu s chodníkom po hore ľudia mohli vidieť v neďalekom Česku, sa aj u nás začala výstavba a dnes si môžeme vybrať hneď z niekoľkých.

dalekohled

Bachledová dolina Asi najznámejšia, aj vďaka veľkej reklamy aj zo strany známych osobností, je vyhliadková veža s chodníkom korunami stromov v Bachledke. Niekoľko metrov dlhá prechádzka vo výške vrcholcov ihličnatých stromov vás príjemne prekvapí. V prírode si oddýchnete a na konci vyhliadky si užijete prekrásny výhľad. Na začiatok sa môžete dostať pešo niekoľko minútovým výstupom, alebo sedačkovou lanovkou za príplatok. Bonusom je šmýkačka, ktorou sa môžete zviesť z vrchu až dole.

Bojnice Po veľkom úspechu v Bachledovej doline sa začala výstavba ďalšej vyhliadky s chodníkom v Bojniciach. Turisticky významné mesto je výhodné navštíviť aj pre známu Zoologickú záhradu a prekrásny, verejnosti prístupný zámok, kde sa konajú aj rôzne akcie pre verejnosť.

hrad

Strečno Strečno je známe hradom, ktorý sa týči na ceste do Martina zo Žiliny. Pre vodičov tento úsek nie je veľmi obľúbený vzhľadom na časté zápchy. Na výlet sa sem ale určite oplatí zavítať. Okrem hradu môžete za menej ako hodinu prísť aj na drevenú vyhliadku, z ktorej je možné vidieť až päť hradov na okolí. Príjemné prostredie vám navodí len pozitívne myšlienky. Po nenáročnej túre môžete zájsť aj na obed do neďalekej koliby. Prístupová cesta vedie cez kompu, ktorá je pre mnohých návštevníkov taktiež veľkou atrakciou.

Posted in Nezařazené |