by
on
under Nezařazené
Permalink

Fakty o mozgu vašej mačky


Mačky môžu sledovať našu reč tela
Zatiaľ čo mačky nemusia rozumieť tomu, čo hovoríte s vašimi slovami, môžu vyzdvihnúť aspoň jednu vec, ktorú hovoríte svojim telom. Vedci zistili, že mačky dokážu porozumieť ľudským gestom a budú ich nasledovať, aby našli potravu.
V štúdii z roku 2005 vedci dali mačky pred dve misky, z ktorých jedna mala v nej jedlo (do ktorých mačky nevidia) a jedna prázdnu. Mačky mali možnosť priblížiť sa a vybrať jednu z misiek, zatiaľ čo výskumník ukázal na misku s jedlom v nej. Takmer všetky mačky nasledovali gesto, vybrali si správnu misku a dostali odmenu za potravu. To naznačuje, čo vedci nazývajú „teória mysle“; to znamená schopnosť pripisovať veci k vedomostiam, túžbam, zámerom. V tomto prípade, mačky zistili, že vedúci vedec sa im snažil niečo ukázať.

bílá kočka

Mačky majú nejaký koncept času a môžu viac menej určiť presný čas
Ak sú vaše mačky rovnaké ako moje, pravdepodobne začnú si každý deň žiadať raňajky a večeru v rovnakom čase. Ako vedia, že je čas jesť? Hoci v tejto oblasti nie je veľa výskumu, existujú určité dôkazy, že mačky môžu rozlišovať medzi rôznymi dĺžkami času.

černá kočka

V jednej štúdii výskumníci vycvičili mačky, aby jedli z jednej z dvoch misiek na základe toho, ako dlho sa držali v klietke predtým, ako boli prepustené do jedla, a mačky mohli rozpoznať rozdiel medzi periódami 5, 8, 10 a 20 sekúnd , Táto schopnosť, znamená, že mačky môžu mať „interné hodiny, ktoré sú zodpovedné za posúdenie trvania udalostí.“

kočka bílá

Okrem toho, že vedia lepšie odhadnúť dlhšiu dobu ako kratšej doby, mačky zrejme dokážu povedať väčšie množstvo niečoho od menšieho. Vedci zistili, že mačky dokážu rozoznať skupinu dvoch predmetov zo skupiny troch a používajú väčšiu skupinu ako vodítko, že je tam viac jedla.
Dúfam, že sa vám tento článok páčil a zistili ste niečo nové o vašich milovaných mačkách.
 

4/5 - (1 vote)
Posted in Nezařazené |