Facebook bude v tomto mesiaci údajne spúšťať vlastnú kryptomenu

Facebook chápe, že ľudia nemusia dôverovať tomu, že má na starosti novú menu, spoločnosť údajne hľadá partnerov, aby vytvorili základ pre riadenie novej kryptomeny.
Spoločnosť plánuje odovzdať kontrolu nad menovým systémov externým podporovateľom ako súčasť kroku na ubezpečenie finančných regulátorov, uvádza sa v správe. Facebook bol v diskusii s desiatkami finančných inštitúcii s technologickými spoločností,  ktoré budú dohliadať na novú kryptomenu a prispievať im do programu. Platobný systém by bol bez transakčných poplatkov a je určený na použitie na celom svete.

fcb.jpg

Tokeny by boli hlavné používanie v aplikáciách Facebook, ako je jeho hlavná aplikácia sociálnej siete Messenger, ale spoločnosť údajne pracuje na spôsoboch, ako môžu používatelia získať menu na bankomatoch.
BBC oznámila v máji, že Facebook vyvíja platobný systém, ktorý by bol pripravený začať vo viacerých krajinách do prvého štvrťroka budúceho roka. Spoločnosť sa údajne stretla s niekoľkými burzami kryptomeny, úradníkmi bánk a obchodnými firmami v príprave.
David Marcus, ktorý údajne si na začiatku roka najímal Facebook z PayPal, aby v roku 2014 viedol svoje posolstvo v službe Messenger, je lídrom v úsilí spoločnosti Blockchain, ako uviedol Vox minulý rok.

bitcoin.jpg

Spoločnosť tiež údajne ponúkne zamestnancom, ktorí pracujú na projekte, možnosť vyplatiť mzdu v kryptomene, informácie od The Information.
Spoločnosť je údajne odovzdanie kontroly nad jeho kryptomenou do vonkajšej nadácie by mohlo byť kritické pre spoločnosť, aby si vybudovala dôveru vo svoj platobný systém, pretože spoločnosť bola prešpikovaná škandálmi súkromia v posledných rokoch. To tiež znamená ďalší krok pre Facebook v jeho snahe o rozšírenie za hranicami, ktoré slúžia len ako sociálna sieť, pretože postupne vytvára svoj vlastný ekosystém aplikácií prostredníctvom aplikácie Messenger.   

Podobné príspevky

Služby

Meditujte s hudbou

Meditácia a mantry majú hlboké korene v mnohých kultúrach po celom svete. Meditačné mantry sú zvukové vzorce, slová alebo frázy, ktoré sa opakujú počas meditácie, s cieľom upokojiť myseľ a dosiahnuť vnútorný pokoj. Ich účel je prebudiť v nás hlboký zmysel a spojenie s našou vnútornou pravdou. Mantry majú schopnosť pohladiť našu myseľ a priniesť […]

Prečítať
Web

Upratovací servis Spišskej Novej Vsi

Každý z nás túži po útulnom a čistom dome, ktorý je miestom pohodlia a pokoja. Avšak, upratovanie môže byť časovo náročné. Čo ak by ste mohli mať niekoho, kto vám pomôže udržiavať poriadok vo vašom dome? V Spišskej Novej Vsi máte šťastie, pretože náš Upratovací servis GRANT hlada upratovacku Spisska nova ves, ktorá vám pomôže […]

Prečítať
Služby

Už žiadne horúčavy

Leto je časom horúceho počasia a dovoleniek. Čo ale robiť ak sa počas leta Váš dom alebo byt stane horúcim peklom? Máme pre Vás jednoduché riešenie. Zaobstarajte si klímu do svojho bytu či domu. Leto čas radosti ale aj starostí Teploty na teplomeroch stúpajú a dosahujú rekordné výšky. Horúce počasie teší prázdninujúcich školákov a dovolenkárov. […]

Prečítať