by
on
under Nezařazené
Permalink

Dosiahnite modernejšie a úspornejšie osvetlenie s LED žiarovkami

To, o čom sme donedávna hovorili ako o osvetlení so silným potenciálom do budúcna, sa dnes stáva našou stále zaužívanejšou súčasťou a na súčasnom trhu s osvetlením sa popularite tešia úsporné LED produkty. Stretneme sa s nimi nielen v komerčných či pracovných, ale takisto rodinných interiéroch a dokonca exteriéroch. Patria k moderným prvkom osvetlenia, pričom k ich najznámejším vlastnostiam sa radí efektívnosť žiarenia, úspora energií a takisto dlhšia životnosť (udáva sa 25 000 – 100 000 hodín žiarenia).Lampa, stena, osvetlenie
Nejde teda iba o záležitosť trendových prvkov bývania, ale v prvom rade o funkčné a reálne využiteľné vlastnosti. A pravdepodobne najpoužívanejšou súčasťou sú v tomto smere LED žiarovky https://www.ledprodukt.sk/67-led-ziarovky. Z hľadiska dizajnu a využitia ide vlastne o veľmi podobný princíp ako v prípade starých žiaroviek, no samozrejme s pokročilejšími vlastnosťami snáď v každom smere. A to predovšetkým v schopnosti pravidelne šetriť náklady za energie, čím sa stáva kompenzácia za ich možno vyššiu obstarávaciu cenu pomerne rýchla.
Tento typ žiaroviek je špecifický aj tým, že ponúka výber na základe farby svetla, a to konkrétne:

  • Teplú (3000K)
  • Neutrálnu (4000K)
  • Studenú bielu (6000K)

Žiarovka na stole
Okrem toho umožňujú regulovať vlastnosti podľa aktuálneho využitia. Meniť sa dá intenzita svetla a voľbu môžeme prispôsobovať napr. podľa toho, či v danej miestnosti ideme pracovať alebo naopak oddychovať. Za zmienku rozhodne stojí tiež farebná alternatíva led svietidiel s technológiou RGB. A v prípade, ak chceme prepínať medzi vyššie zmienenými a teda základnými farbami, je vhodné orientovať sa na LED žiarovky s prívlastkom DUAL-WHITE, ktoré vlastne fungujú na diaľkové ovládanie. Pomocou nich je možné meniť aj spomenutú intenzitu svetla.

  • Súčasné LED žiarovky sú ľahko kompatibilné a disponujú klasickými päticami ako napr. E27, E14, GU10, atď.

Posted in Nezařazené |