Domáci miláčik

Kým si zaobstaráte domáceho miláčika, je potrebné zvážiť niekoľko faktorov: finančná náročnosť, čas na starostlivosť, priestor, ktorý mu viete poskytnúť a tiež to, čo od kúpy zvieratka vlastne očakávate. K samotnej kúpe pristúpte, až keď si všetko dôkladne premyslíte.

akvárium

Rybičky
Z domácich zvierat sú rybičky tými menej náročnými. Akvárium je tiež peknou dekoráciou. Starostlivosť o ne zahŕňa každodenné kŕmenie a pravidelné umývanie akvária.

Korytnačka
Je to nenáročné zviera. Dožíva sa pomerne vysokého veku. Kŕmiť ju treba dva až tri krát za týždeň. Tiež je potrebné čistiť akvárium. Z akvária ju môžete pokojne vybrať, aby si polozila po izbe. Ale pozor, aby sa nezatúlala.

Slimáky a plazy
Do bytov si ich kupuje málokto, no nájdu sa aj takí, ktorí sa im s radosťou venujú. Dajú sa chovať v akváriu. Je potrebné ich nakŕmiť aspoň jeden krát do dňa. Nie sú vhodné, ak hľadáte zviera, s ktorým sa dá aj hrať.

Morča, škrečok, myš
Tieto malé hlodavce sú medzi deťmi veľmi obľúbené. Pravdepodobne preto, že sú veľmi živé. Ak im klietku vhodne zariadite, bude sa na čo pozerať. Pozor na zatváranie klietky. Tieto zvieratká majú sklon utiecť a ukryť sa. Nevýhodou môže byť potreba nakŕmiť ich až dva krát za deň. Aspoň raz denne by ste ich mali vybrať. Potrebujú totiž výbeh. V klietke je potrebné vymieňať piliny, či iný druh podstielky.

pes s kočkou

Králik
U detí je obľúbený. Možno za to môže jeho kožúšok. Radi si ho túlia k sebe a nosia ho na rukách. Králika treba kŕmiť dva krát za deň. Klietku by ste mali vyčistiť aspoň dva krát týždenne. Potrebuje tiež, aby ste ho občas vybrali a dovolili mu pobehať. V lete je vhodné vziať ho aj von.

Papagáj či andulka
Na starostlivosť je to menej náročné zviera. Je potrebné ho raz za deň nakŕmiť a pravidelne čistiť klietku. Môžete ho nechať aj polietať. No pozor na otvorené okná.

Mačka
Mačku treba denne kŕmiť. Asi tri krát za týždeň jej treba vyčistiť wc. Jej výhodou môže byť čistotnosť.

Pes
Je to veľmi obľúbené domáce zviera. Do bytu je lepšie zaobstarať menšie plemená. Pre tie väčšie je to nevhodné. Nevýhodou psa je potreba venčenia dva až tri krát denne. No ak hľadáte priateľa, práve pes je tá správna voľba.

Podobné príspevky

Web

Upratovací servis Spišskej Novej Vsi

Každý z nás túži po útulnom a čistom dome, ktorý je miestom pohodlia a pokoja. Avšak, upratovanie môže byť časovo náročné. Čo ak by ste mohli mať niekoho, kto vám pomôže udržiavať poriadok vo vašom dome? V Spišskej Novej Vsi máte šťastie, pretože náš Upratovací servis GRANT hlada upratovacku Spisska nova ves, ktorá vám pomôže […]

Prečítať
Služby

Vianočný balkón

LED svetlá určite už poznáte. Posledné roky sú oveľa viac používané LED žiarovky namiesto klasických žiaroviek. Dôvod je jednoduchý. Aj keď LED žiarovky só niečo drahšie, aj tak sú žiadanejšie. Majú totiž oveľa dlhšiu životnosť, poskytujú kvalitnejšie osvetlenie a najmä sú úspornejšie. Práve preto sú nielen samotné LED žiarovky, ale všetky LED svetlá také žiadané. […]

Prečítať
Služby

Čaj z matcha lístkov

Zelený čaj patrí k obľúbeným nápojom množstva ľudí. Je chutný, ale má aj množstvo priaznivých účinkov na naše zdravie. Navyše ľudia, čo nepijú kávu môžu kofeín získať práve zo zeleného čaju. Zelený čaj vám dodá energiu, zlepší trávenie a odbúra toxíny. A teraz si predstavte, že existuje ešte lepší zelený čaj, aký si kupujete v […]

Prečítať