by
on
under Nezařazené
Permalink

Domáci miláčik

Kým si zaobstaráte domáceho miláčika, je potrebné zvážiť niekoľko faktorov: finančná náročnosť, čas na starostlivosť, priestor, ktorý mu viete poskytnúť a tiež to, čo od kúpy zvieratka vlastne očakávate. K samotnej kúpe pristúpte, až keď si všetko dôkladne premyslíte.

akvárium

Rybičky
Z domácich zvierat sú rybičky tými menej náročnými. Akvárium je tiež peknou dekoráciou. Starostlivosť o ne zahŕňa každodenné kŕmenie a pravidelné umývanie akvária.

Korytnačka
Je to nenáročné zviera. Dožíva sa pomerne vysokého veku. Kŕmiť ju treba dva až tri krát za týždeň. Tiež je potrebné čistiť akvárium. Z akvária ju môžete pokojne vybrať, aby si polozila po izbe. Ale pozor, aby sa nezatúlala.

Slimáky a plazy
Do bytov si ich kupuje málokto, no nájdu sa aj takí, ktorí sa im s radosťou venujú. Dajú sa chovať v akváriu. Je potrebné ich nakŕmiť aspoň jeden krát do dňa. Nie sú vhodné, ak hľadáte zviera, s ktorým sa dá aj hrať.

Morča, škrečok, myš
Tieto malé hlodavce sú medzi deťmi veľmi obľúbené. Pravdepodobne preto, že sú veľmi živé. Ak im klietku vhodne zariadite, bude sa na čo pozerať. Pozor na zatváranie klietky. Tieto zvieratká majú sklon utiecť a ukryť sa. Nevýhodou môže byť potreba nakŕmiť ich až dva krát za deň. Aspoň raz denne by ste ich mali vybrať. Potrebujú totiž výbeh. V klietke je potrebné vymieňať piliny, či iný druh podstielky.

pes s kočkou

Králik
U detí je obľúbený. Možno za to môže jeho kožúšok. Radi si ho túlia k sebe a nosia ho na rukách. Králika treba kŕmiť dva krát za deň. Klietku by ste mali vyčistiť aspoň dva krát týždenne. Potrebuje tiež, aby ste ho občas vybrali a dovolili mu pobehať. V lete je vhodné vziať ho aj von.

Papagáj či andulka
Na starostlivosť je to menej náročné zviera. Je potrebné ho raz za deň nakŕmiť a pravidelne čistiť klietku. Môžete ho nechať aj polietať. No pozor na otvorené okná.

Mačka
Mačku treba denne kŕmiť. Asi tri krát za týždeň jej treba vyčistiť wc. Jej výhodou môže byť čistotnosť.

Pes
Je to veľmi obľúbené domáce zviera. Do bytu je lepšie zaobstarať menšie plemená. Pre tie väčšie je to nevhodné. Nevýhodou psa je potreba venčenia dva až tri krát denne. No ak hľadáte priateľa, práve pes je tá správna voľba.

Posted in Nezařazené |