Dom a záhrada

Pri kúpe domu nás určite zaujíma veľa atribútov, ako je napr. lokalita, susedia, dostupnosť školských stredísk a zdravotných zariadení. A keďže dom a záhrada idú ruka v ruke, tak určite sa pri kúpe budeme riadiť aj veľkosťou záhrady. Predstavíme vám niekoľko návodov, ako si vyberať dom.

dům

Dom ťa musí chytiť za srdce:
Prvý vstup do nového príbytku má svoje čaro. Buď Vás dom osloví alebo ho rýchlo zavrhnete, že to predsa nie je to pravé. Dajte teda pri výbere domu aj na svoju intuíciu prvý dojem z domu.

K domu nevyhnutne patrí aj záhrada:
-prvé nás zaujme situovanie záhrady, či je vpredu alebo vzadu za domom,
-dôležitým elementom je upravenie záhrady,
-veľkosť záhrady je tiež zaujímavá,
-keď sme už na záhrade, zaujímame sa, kto nás to bude obklopovať – sú naši budúci susedia hluční, alebo majú hlučné deti?
-má záhrada okolo živý plot, ktorý nám vytvára aspoň kúsok súkromia a chráni nás pred zvedavými pohľadmi susedov?
-dáva nám záhrada dostatočný priestor na pohyb a relax, alebo je obmedzená len na zrýľované lány plné zeleniny?

stromy

Terasa je veľkou výhodou:
Naozaj terasa vie byť pri výbere domu tiež jedným z rozhodujúcich atribútov, lebo nás vie očariť hlavne svojim výhľadom, možnosťou dať si na ňu pohodlné  lehátko a relaxovať.

tráva

Ak sú v záhrade prítomné ihličnaté stromy, po ktorých sa občas preháňa veverička, je to ďalši dôvod pre kúpu domu.
 
Jeden z najdôležitejších momentov pri rozhodovaní potenciálneho kupca o kúpe domu je samozrejme cena domu.
Niektorí ľudia preferujú domy, v ktorých už nič netreba prerobiť, maximálne tak vymaľovať a už sa aj môžu sťahovať.
Iní si zas chcú postaviť dom po svojom a tak sa neboja aj väčšej prerábky, do ktorej treba zainvestovať svoj čas, peniaze a energiu.
Pri kúpe domu sa určite informuj o cene energii, ktoré spotrebujú.
Čím sa teda pri kúpe domu budete rozhodovať vy?

Podobné príspevky

Služby

Meditujte s hudbou

Meditácia a mantry majú hlboké korene v mnohých kultúrach po celom svete. Meditačné mantry sú zvukové vzorce, slová alebo frázy, ktoré sa opakujú počas meditácie, s cieľom upokojiť myseľ a dosiahnuť vnútorný pokoj. Ich účel je prebudiť v nás hlboký zmysel a spojenie s našou vnútornou pravdou. Mantry majú schopnosť pohladiť našu myseľ a priniesť […]

Prečítať
Web

Upratovací servis Spišskej Novej Vsi

Každý z nás túži po útulnom a čistom dome, ktorý je miestom pohodlia a pokoja. Avšak, upratovanie môže byť časovo náročné. Čo ak by ste mohli mať niekoho, kto vám pomôže udržiavať poriadok vo vašom dome? V Spišskej Novej Vsi máte šťastie, pretože náš Upratovací servis GRANT hlada upratovacku Spisska nova ves, ktorá vám pomôže […]

Prečítať
Služby

Už žiadne horúčavy

Leto je časom horúceho počasia a dovoleniek. Čo ale robiť ak sa počas leta Váš dom alebo byt stane horúcim peklom? Máme pre Vás jednoduché riešenie. Zaobstarajte si klímu do svojho bytu či domu. Leto čas radosti ale aj starostí Teploty na teplomeroch stúpajú a dosahujú rekordné výšky. Horúce počasie teší prázdninujúcich školákov a dovolenkárov. […]

Prečítať