Dom a záhrada

Pri kúpe domu nás určite zaujíma veľa atribútov, ako je napr. lokalita, susedia, dostupnosť školských stredísk a zdravotných zariadení. A keďže dom a záhrada idú ruka v ruke, tak určite sa pri kúpe budeme riadiť aj veľkosťou záhrady. Predstavíme vám niekoľko návodov, ako si vyberať dom.

dům

Dom ťa musí chytiť za srdce:
Prvý vstup do nového príbytku má svoje čaro. Buď Vás dom osloví alebo ho rýchlo zavrhnete, že to predsa nie je to pravé. Dajte teda pri výbere domu aj na svoju intuíciu prvý dojem z domu.

K domu nevyhnutne patrí aj záhrada:
-prvé nás zaujme situovanie záhrady, či je vpredu alebo vzadu za domom,
-dôležitým elementom je upravenie záhrady,
-veľkosť záhrady je tiež zaujímavá,
-keď sme už na záhrade, zaujímame sa, kto nás to bude obklopovať – sú naši budúci susedia hluční, alebo majú hlučné deti?
-má záhrada okolo živý plot, ktorý nám vytvára aspoň kúsok súkromia a chráni nás pred zvedavými pohľadmi susedov?
-dáva nám záhrada dostatočný priestor na pohyb a relax, alebo je obmedzená len na zrýľované lány plné zeleniny?

stromy

Terasa je veľkou výhodou:
Naozaj terasa vie byť pri výbere domu tiež jedným z rozhodujúcich atribútov, lebo nás vie očariť hlavne svojim výhľadom, možnosťou dať si na ňu pohodlné  lehátko a relaxovať.

tráva

Ak sú v záhrade prítomné ihličnaté stromy, po ktorých sa občas preháňa veverička, je to ďalši dôvod pre kúpu domu.
 
Jeden z najdôležitejších momentov pri rozhodovaní potenciálneho kupca o kúpe domu je samozrejme cena domu.
Niektorí ľudia preferujú domy, v ktorých už nič netreba prerobiť, maximálne tak vymaľovať a už sa aj môžu sťahovať.
Iní si zas chcú postaviť dom po svojom a tak sa neboja aj väčšej prerábky, do ktorej treba zainvestovať svoj čas, peniaze a energiu.
Pri kúpe domu sa určite informuj o cene energii, ktoré spotrebujú.
Čím sa teda pri kúpe domu budete rozhodovať vy?

Podobné príspevky

Moto

Motorky

Existuje veľa dopravných prostriedkov, na ktorých sa môžete dostať na rôzne miesta. Mnoho ľudí využíva práve na cestovanie osobný automobil. Avšak premýšľali ste už nad možnosťou dopravy na motorke? Motorka prejde aj cez také miesta, kde by ste sa autom nedostali. Výhodou je pohodlie. Na motorke si viete užiť jazdu naplno. Voľnosť, slobodu, chcú na […]

Prečítať
Služby

Meditujte s hudbou

Meditácia a mantry majú hlboké korene v mnohých kultúrach po celom svete. Meditačné mantry sú zvukové vzorce, slová alebo frázy, ktoré sa opakujú počas meditácie, s cieľom upokojiť myseľ a dosiahnuť vnútorný pokoj. Ich účel je prebudiť v nás hlboký zmysel a spojenie s našou vnútornou pravdou. Mantry majú schopnosť pohladiť našu myseľ a priniesť […]

Prečítať
Moto

Jazda v noci

Jazda autom je pre niekoho radosť, no iný z toho nemusí mať také veľké potešenie. Do ktorej skupiny ľudí patríte práve vy? Autom sa dostanete na mnohé miesta. Avšak mestá sú tak preplnené osobnými automobilmi, že niektorým ľuďom to vyslovene veľmi prekáža. Ak si nie ste istý svojou jazdou autom, radšej by ste sa nemali […]

Prečítať