Dom a záhrada

Pri kúpe domu nás určite zaujíma veľa atribútov, ako je napr. lokalita, susedia, dostupnosť školských stredísk a zdravotných zariadení. A keďže dom a záhrada idú ruka v ruke, tak určite sa pri kúpe budeme riadiť aj veľkosťou záhrady. Predstavíme vám niekoľko návodov, ako si vyberať dom.

dům

Dom ťa musí chytiť za srdce:
Prvý vstup do nového príbytku má svoje čaro. Buď Vás dom osloví alebo ho rýchlo zavrhnete, že to predsa nie je to pravé. Dajte teda pri výbere domu aj na svoju intuíciu prvý dojem z domu.

K domu nevyhnutne patrí aj záhrada:
-prvé nás zaujme situovanie záhrady, či je vpredu alebo vzadu za domom,
-dôležitým elementom je upravenie záhrady,
-veľkosť záhrady je tiež zaujímavá,
-keď sme už na záhrade, zaujímame sa, kto nás to bude obklopovať – sú naši budúci susedia hluční, alebo majú hlučné deti?
-má záhrada okolo živý plot, ktorý nám vytvára aspoň kúsok súkromia a chráni nás pred zvedavými pohľadmi susedov?
-dáva nám záhrada dostatočný priestor na pohyb a relax, alebo je obmedzená len na zrýľované lány plné zeleniny?

stromy

Terasa je veľkou výhodou:
Naozaj terasa vie byť pri výbere domu tiež jedným z rozhodujúcich atribútov, lebo nás vie očariť hlavne svojim výhľadom, možnosťou dať si na ňu pohodlné  lehátko a relaxovať.

tráva

Ak sú v záhrade prítomné ihličnaté stromy, po ktorých sa občas preháňa veverička, je to ďalši dôvod pre kúpu domu.
 
Jeden z najdôležitejších momentov pri rozhodovaní potenciálneho kupca o kúpe domu je samozrejme cena domu.
Niektorí ľudia preferujú domy, v ktorých už nič netreba prerobiť, maximálne tak vymaľovať a už sa aj môžu sťahovať.
Iní si zas chcú postaviť dom po svojom a tak sa neboja aj väčšej prerábky, do ktorej treba zainvestovať svoj čas, peniaze a energiu.
Pri kúpe domu sa určite informuj o cene energii, ktoré spotrebujú.
Čím sa teda pri kúpe domu budete rozhodovať vy?

Podobné príspevky

Služby

Vianočný balkón

LED svetlá určite už poznáte. Posledné roky sú oveľa viac používané LED žiarovky namiesto klasických žiaroviek. Dôvod je jednoduchý. Aj keď LED žiarovky só niečo drahšie, aj tak sú žiadanejšie. Majú totiž oveľa dlhšiu životnosť, poskytujú kvalitnejšie osvetlenie a najmä sú úspornejšie. Práve preto sú nielen samotné LED žiarovky, ale všetky LED svetlá také žiadané. […]

Prečítať
Služby

Čaj z matcha lístkov

Zelený čaj patrí k obľúbeným nápojom množstva ľudí. Je chutný, ale má aj množstvo priaznivých účinkov na naše zdravie. Navyše ľudia, čo nepijú kávu môžu kofeín získať práve zo zeleného čaju. Zelený čaj vám dodá energiu, zlepší trávenie a odbúra toxíny. A teraz si predstavte, že existuje ešte lepší zelený čaj, aký si kupujete v […]

Prečítať
Web

Priebeh masáží

Erotické masáže sú určitý typ masáží, ktorý má však od bežných masáží pomerne ďaleko, pretože využíva jedinečné techniky, praktiky a má inú náplň. Najmä vďaka tomu sú populárne a veľmi vyhľadávané, a to predovšetkým mužskou časťou populácie. Tento typ masáže prináša množstvo zdravotných benefitov v prípade, že sa ho zákazník účastní pravidelne. Okrem zdravotných benefitov […]

Prečítať