by
on
under Nezařazené
Permalink

Andrej Danko nie je nový prezident

Aj keby si to možno prial, novou prezidentkou sa definitívne stala Zuzana Čaputová. Jej inaugurácií sa v sobotu na obed mimoriadne darilo a mnoho divákov pri televíznych obrazovkách alebo sledovaním online videlo celú ceremóniu. Na tú boli netradične pozvaní aj neúspešní prezidentskí kandidáti. Dalo by sa teda povedať, že celé Slovensko dostalo pozvánku a je vidno, že si to niektorí užili.

bratislava.jpg

  • Príliš veľa pozornosti diváci venovali prejavu Andreja Danka. Ten medzitým ako sa vzdal mandátu Andrej Kiska a zložením sľubu prezidentky mal príhovor. Na tom by nebolo nič zlé, až na načasovanie. Mnohí sa smejú, že sa na sedem minút stal veliteľom ozbrojených síl Slovenskej republiky. Samozrejme, že to po právnej časti nie je možné a mandát dosluhujúcej hlavy štátu sa definitívne končí zložením sľubu novozvoleného zástupcu ľudu. Dá sa predpokladať, že sa predseda Národnej rady snažil využiť silu technológií a podeliť sa o svoje myšlienky s celým národom. Mal totiž jedinečnú príležitosť, aby si ho vypočulo, čo najviac voličov.

sledování TV.jpg

  • Aj ostatní politici si nedajú povedať a niekdy zahrajú divadielko, hlavne keď majú záruku, že to uvidia ich fanúšikovia. Známy je tým Igor Matovič, ktorému postupne klesajú percentá v prieskumoch a jeho strane hrozí katastrofa. Veronika Remišová, dlhoročná podporovateľka predsedu Obyčajných ľudí sa so svojimi kolegami rozhodla zvoliť si inú cestu, ako tú, čo reprezentuje Matovič. Možno aj preto sa naposledy na tlačovke rozplakal a mnoho kritikov si to samozrejme nenechalo ujsť a počastovali ho výsmechom. Robiť si vtipy na účet politikov je v kurze.
  • Rovnaká satira sa preniesla aj na novú stranu bývalej hlavy štátu. Kiska predstavil projekt Za ľudí, s ktorým pôjde kandidovať do parlamentu. Občania na internete sa zabávajú nie len na logu, ktoré pripomína inú firmu, ale aj na samotnom názve. Keďže bol v minulosti Andrej zakladateľom úverovej spoločnosti, ktorá podľa mnohých okrádala svojich zákazníkov.

Posted in Nezařazené |