by
on
under Nezařazené
Permalink

Ako odstrániť rivalitu?

Asi každý, kto mal súrodenca veľmi dobre vie, že je to občas naozaj otrava. Stále sa hádať a neustále sa nervovať. To je niečo, čo mnohí ľudia vôbec nezvládajú. Je však pravda, že ak ste rodičia, máte to omnoho ťažšie. Súrodenci sa medzi sebou budú stále biť a naťahovať. Je však na rodičovi, aby to nejako ukorigoval. Ako ich však donútiť, aby sa mali radi? Ako ich motivovať k tomu, aby spolu vychádzali a aby sa prestali naznášať a hádať? To je občas otázka skôr na psychológa ako na rodiča. V každom prípade však skúste niečo, čo vám poradíme my.

novorozeně

Spoločné aktivity
Skúste robiť niečo spolu ako rodina. Naozaj úplne čokoľvek. Niekedy postačia aj spoločenské hry, ktoré by ste mohli hrať každý večer. Ak však budete hrať na tímy, dbajte na to, aby ste vždy hrali rodičia proti deťom. Niekedy úplne postačí, keď vytvoríte spoločného nepriateľa. Keď tým nepriateľom budete vy, vaše deti sa spoja, aby boli proti vám vo všetkom. Možno sa potom vytvoria konflikty medzi vami a deťmi, no môžete sa utešovať tým, že je to pre väčšie dobro. A to je celkom fajn alternatíva, nemyslíte?

Výlety
Aj výlety upevňujú vzťahy, hlavne vtedy, keď trávite čas spoločne. Aj tu skúste vaše deti zapájať do všetkého, čo sa prihodí. Podstatné je, aby ste ich donútili tráviť čas spolu. Nie je dobré, keď ich rozdeľujete. Ak chcete, aby spolu stále držali, je skutočne podstatné, aby ste na to mysleli. Nesmiete ich rozdeľovať za žiadnu cenu. To by im mohlo skutočne ublížiť.

dvojčata

Nikomu nenadržiavajte
Najdôležitejšie, čo však musíte určite urobiť je nikomu nedržať stranu. To je naozaj dôležité. Vtedy medzi nimi vytvárate najväčšie rozbroje. Nesmiete im dať pocítiť, že stojíte na jednej alebo na druhej strane. Práve preto by ste radšej mali vytvoriť jedného nepriateľa, ktorým ste vy. Nebojte sa, neprídu vám na to. Ale bude to naozaj fajn. 

Posted in Nezařazené |