10 inšpirácií ako využiť zvyšky jedla v domácnosti

Aj tým najšetrnejším ľuďom sa raz za čas stane, že sa im v domácnosti vyskytnú zvyšky jedla. No a nám bežným ľuďom, sa to stáva pomerne často. Týchto desať inšpirácií vám pomôže s týmito zvyškami naložiť čo najefektívnejšie.
 
hamburger

  1. Odrezky zo zeleniny a mäsa môžete spolu pomlieť, osoliť, okoreniť a použiť na prípravu plnky, polievky, alebo nákypu.
  2. Ak sa vám zvýšia malé kúsky z ryby, môžete ich použiť na prípravu fašírok. Spracujte ich však čo najskôr, pretože ryby sa kazia naozaj rýchlo. Buďte opatrní, aby ste nepomleli aj väčšie kosti.
  3. Zvyšky ryže a pokojne aj tie obschnuté odložte do chladničky, kde vydržia pokojne aj týždeň. Môžete ich použiť do polievky namiesto cestovín, alebo na prípravu ryžovej kaše, či plnenej papriky.

  1. Odrezky z akéhokoľvek druhu mäsa, ktoré vám ostanú po varení, prihoďte do zeleninovej, alebo zemiakovej polievky. Dodajú im omnoho lepšiu chuť.
  2. Zabudnuté kúsky zeleniny v chladničke použite na prípravu polievky, nátierok, nákypov, alebo ako zeleninový základ na guľáš.
  3. Zvyšky cesta na koláče, ako je napríklad jablkový závin, zmiešajte s hladkou múkou. Vytvorte z neho guľôčky a nechajte úplne vysušiť. Následne guľôčky postrúhajte na strúhadle, alebo rozomeľte v mixéri. Táto zmes vám poslúži ako náhrada zápražky do polievky.
  4. Pri pečení nám často ostane nepoužitý vaječný žĺtok. Môžete ho použiť na prípravu praženice, domácej majonézy, alebo iného druhu cesta. Ak chcete, aby sa nepokazil, nalejte ho do pohára so studenou vodou.
  5. Nepoužité bielka využijete na bielkovú polevu, spojenie mletého mäsa, alebo na ovocnú penu.

těsto

  1. Vanilkový lusk je pomerne drahá surovina. Preto, ak vám z neho ostanú malé odrezky, alebo obal zo struku, určite ich nevyhadzujte. Do sklenenej a uzatvárateľnej nádoby nasypte klasický, kryštálový cukor, do ktorého vložte kúsky vanilky. Po niekoľkých dňoch budete mať krásne rozvoniavajúci vanilkový cukor.
  2. Staré pečivo využijete na prípravu viedenskej knedle, žemľovky, plnky do mäsa, alebo na cesnakovú, či syrovú krémovú polievku.

Podobné príspevky

Služby

Meditujte s hudbou

Meditácia a mantry majú hlboké korene v mnohých kultúrach po celom svete. Meditačné mantry sú zvukové vzorce, slová alebo frázy, ktoré sa opakujú počas meditácie, s cieľom upokojiť myseľ a dosiahnuť vnútorný pokoj. Ich účel je prebudiť v nás hlboký zmysel a spojenie s našou vnútornou pravdou. Mantry majú schopnosť pohladiť našu myseľ a priniesť […]

Prečítať
Web

Upratovací servis Spišskej Novej Vsi

Každý z nás túži po útulnom a čistom dome, ktorý je miestom pohodlia a pokoja. Avšak, upratovanie môže byť časovo náročné. Čo ak by ste mohli mať niekoho, kto vám pomôže udržiavať poriadok vo vašom dome? V Spišskej Novej Vsi máte šťastie, pretože náš Upratovací servis GRANT hlada upratovacku Spisska nova ves, ktorá vám pomôže […]

Prečítať
Služby

Už žiadne horúčavy

Leto je časom horúceho počasia a dovoleniek. Čo ale robiť ak sa počas leta Váš dom alebo byt stane horúcim peklom? Máme pre Vás jednoduché riešenie. Zaobstarajte si klímu do svojho bytu či domu. Leto čas radosti ale aj starostí Teploty na teplomeroch stúpajú a dosahujú rekordné výšky. Horúce počasie teší prázdninujúcich školákov a dovolenkárov. […]

Prečítať