by
on
under
Permalink

Šport a neprekonané rekordy

Šport a neprekonané rekordy

Čo to v podstate ten šport znamená ? Tak je to v podstate realizovaná forma fyzickej aktivity, či zručnosti, ktorej snaha je realizovať sa, rekreovať sa. V súťažení, pre vlastné potešenie. Tak tiež je veľkým prínosom samozrejme nevedomím  realizovaním biologických pudov ako je agresivita prenesená do súťaženia. Ako napríklad v minulosti v podstate olympijské hry nahradzovali vojny. 

audience-g3b62ae759_640

Športy môžeme deliť podľa:  

     1.) kontaktu 

     2.) počtu hráčov: a.)kolektívne – basketbal, futbal, bowling, florbal,  ľadový hokej a pod.  

                                     b.) individuálne – atletika, veslovanie, vodné športy, lyžovanie a pod. 

     3.) obdobia – zimné a letné  

     4.) fyzické alebo mentálne  

Rada by som spomenula aj základ celého športu a to sú prekonané rekordy. Ale najviac ktoré sú veľmi zaujímavé sú dokonca neprekonané rekordy.  

motorcycle-gd3d422c3b_640

Takým najznámejším je: 

 1.) Wilt Chamberlain – získal 100 bodov v basketbalovom zápase, 2. marca 1962. Do teraz sa to nikomu nepodarilo ho prekonať. Dokonca aj legendárny Michael Jordan v jednom zápase nastrielaľ len 69 bodov. 

 2.) Lance Armstrong – získal 7 víťazstiev v Toure de France, vyhral ich v rokoch 1999- 2005 i napriek svojim zdravotným ťažkostiam . 

 3.) Margaret Court – táto austrálska teniska získala 62 grandslamovských titulov (22 ženských dvojhier, 19 v ž. štvorhrách, 19 v zmiešaných pároch.) 

 4.) Richard Petty  – 200 víťaztiev v pretekoch NASCAR, to sú motoristické preteky v ktorých bol považovaný za kráľa. V troch dekádach sa mu podarilo skočiť až 712 krát v TOP10 a vyhral 200 pretekov. 

 5.) Michael Phelps – kraľuje všetkým olympionikom vyhral alebo získal až 23 zlatých, 3 strieborné a bronzové medaily. 

 6.) Boston Celtics – v rokoch 1959 až 1966 vyhral až osem krát za sebou play-off NBA. Spolu s Bill Rusell, Bob Cousy, K.C. Jones a s trénerom Redom Auerbachom vytvorili dynastiu neprekonateľného družstva. 

A to je len niekoľko ľudí z mála pri ktorých do dnešného dňa neevidujeme že by sa ich rekordy niekedy prekonalil.