by
on
under Nezařazené
Permalink

Chudnutie bez jo-jo efektu

Kult štíhlosti je fenoménom dnešnej modernej doby. Určite ste mnohí vyskúšali aspoň jednu diétu a mali snahu upraviť svoju hmotnosť, omladnúť a cítiť sa lepšie ale najmä zdravo. Na svete existuje množstvo diét, ktoré Vám pomôžu. Problémom je ale udržať si upravenú váhu a nezískať stratené kilogramy opätovne naspäť. Problém tzv. „jo-jo“ efektu je starosťou mnohých, ktorí sa pýšia novou postavou, novým životným elánom a energiou.

diet-617756_640

Ako prebieha samotný proces chudnutia?

Je dôležité poznať odpoveď na túto otázku, aby Vaše chudnutie bolo naozaj schudnutie a najmä trvalé. Pri všetkých diétach naše telo prednostne využíva a spaľuje 40% energie zo svalov a zvyšných 60% energie z tukov. To znamená, že pri chudnutí sa strácajú najskôr svaly až potom tuk. Pri nedostatočnej pohybovej aktivite svaly ochabujú a postava je po schudnuti uvoľnená a pôsobí unavene. Po skončení diéty opäť prijímame zvýšené množstvo energie. Telo sa nevie vysporiadať s veľkým množstvom energie zo stravy a ukladá ju vo forme tukov. Výsledkom je opätovné priberanie tzv. „jo-jo“ efekt. Je neželaný a každý sa ho obáva.

diet-3117938_640

Bielkovinová diéta Vám zaručí zdravé chudnutie bez následného jo-jo efektu. To znamená, že naozaj schudnete, nielen, že budete chudnúť.Vychádza z prirodzeného fyziologického procesu v organizme – ketózy. Keď telo prijíma bielkovinovú potravu, tzv. ketónovú dochádza k využívaniu energie najmä z tukov a nie zo svalstva. Bielkovinová diéta postupne zvyká naše telo na príjem výhradne bielkovín. Náš organizmus sa prispôsobí novej situácii a postupne strácame chuť na sladké, odbúrava sa nám tuk a cítime sa výrazne zdravo a lepšie. Svalstvo sa nedeformuje, postava ostáva pružná. Samozrejme aj naša psychika je zdravšia. Výsledky tejto diéty sú podporované odborníkmi. Stačí ju vyskúšať a určite presvedčí aj Vás.

Posted in Nezařazené |